Ohlédnutí za Brno Open game opět s účastí mladých Panterů

Brněnský mezinárodní turnaj Brno Open Game opět uzavřel jarní sezónu velkých dětských turnajů a naši Panteři na tomto největším a nejprestižnějším turnaji nemohli chybět. Letos se zúčastnily kategorie elévků a starších žáků.

ELÉVCI

Celkem 30 týmů svedlo bitvu o titul v kategorii elévků. V prvních dvou zápasech si naši kluci vedli skvěle a s přehledem 2x vyhráli. Ve třetím potkali známou Mladou Boleslav. Bohužel, v tomto případě se jim už tolik nedařilo. Zápas prohráli 2:0, nešťastný druhý gól dostali při hře bez brankáře. Nicméně se jednalo o zápas ve skupině a tato prohra nic neznamenala. V posledním zápase skupiny jsme se vrátili na vítěznou vlnu a Bulldogs Brno Orange jsme porazili 7:1 a tím si zajistili druhé místo ve skupině.

V Brně je vždy hodně týmů a tak play-off začalo prvním kolem. Tady jsme narazili na pověstný tým ze skupiny FBC Gepardi Brno. Kluci navázali na předchozí zápas a bezpečně zvítězili 7:2 a postoupili do osmifinále.

Zde byl bohužel los neúprosný a připsal nám 1. SC TEMPISH Vítkovice. Znali jsme sílu soupeře a chtěli jsme navázat na Ostrava Cup, kde jsme tohoto soupeře dokázali 2x porazit.

Zápas pro nás nezačal vůbec dobře – už ve 4. minutě jsme prohrávali 2:0. Kluci nic nevzdávali a bojovali dál. Začali soupeře tlačit a snížili na 2:1. Dokonce měli možnost přesilové hry, která ale zůstala nevyužitá. Těsně před koncem poločasu jsme inkasovali a znovu jsme prohrávali o 2 góly. Po přestávce jsme pokračovali v tlaku a v přesilovce snížili opět na rozdíl jednoho gólu. I přes obrovské nasazení a skvělý výkon se nám vyrovnat nepodařilo, naopak z protiútoku soupeř dokázal své vedení ještě navýšit. I přes závěrečnou power-play se nám zápas zvrátit nepodařilo a nakonec z toho byla prohra 6:3 a tudíž konec v turnaji už v osmifinále.

Zbývalo tedy jen pogratulovat soupeři k vítězství, zatleskat skvělým fanouškům (rodičům) za podporu a vydat se na cestu domů. Brno open game je minulostí a my se díváme vždy směrem dopředu. Budeme na sobě dál pracovat a zase za rok se v Brně utkáme s nejlepšími týmy z celé ČR.

Děkujeme za doprovod a velkou podporu všem rodičům, ať už byli s námi v Brně nebo nám fandili doma u telefonů. Opět ukázali, že máme úžasnou modro-bílou rodinu.

Na turnaji nás reprezentovali: Jakub Medek, Lukáš Dřímal, Michal Kostka, David Zpěvák, Alex Grivalský Miklík, Igor Norek, Dominik Hána, Jan Svoboda, Adam Kulhánek, Tom Zavadil, Robin Matulík, Tom Stuchlík, Toma Vajdík, Ondřej Nešpor, Dominik Švec, Simon Zavadil, Lukáš Vaculík a Ondřej Drábek.

Trenéři: Martin Kostka, Igor Norek, Dan Medek, Jana Grivalská Miklíková

Kondiční trenér: Šimon Drábek

STARŠÍ ŽÁCI

V kategorii starších žáků se turnaje zúčastnilo celkem 55 týmů, tedy velmi velká a silná konkurence. V základní skupině Panteři sehráli 4 zápasy.

Hned na úvod je čekal nejtěžší soupeř FBC Liberec. Zápas byl velmi vyrovnaný a skóre se přetahovalo na obě strany, ale bohužel v druhé půli soupeř více zabral, a nakonec zápas vyhrál skórem 4:2.

Další tři zápasy ve skupině Panteři s přehledem ovládli a postupně porazili FBŠ Hattrick Brno blue 7:1 a shodně 5:2 celky FBC Pitbulls Kolín a Florbal Rosice. Vybojovali si tak druhé místo ve skupině a postup do play-off.

V prvním kole play-off kluci narazili na tým FBC Letka a tento brzký ranní zápas vzali jako rozcvičku a soupeře výrazně předčili ve všech směrech a vyhráli přesvědčivě 29:1.

Druhé kolo bylo již výrazně těžší a proti nám se postavil tým FBK AS Trenčín. Kluci bojovali, ale soupeř byl běhavější a i když kluci na hřišti nechali vše, tak nakonec se radoval soupeř z postupu do osmifinále s výsledkem 7:3.

I když pro nás turnaj neskončil úspěchem, i tak si ho všichni Panteři moc užili a děkujeme za skvělé výkony v kategorii 2009-2010, kde se často museli měřit s mnohem většími a silově vybavenějšími kluky. Byla to skvělá průprava pro nadcházející sezonu a přejeme všem Panterů hezké prázdniny, které budou určitě vyplněné letní přípravou, oblíbeným Panthers kempem a na sklonku i prvními přípravnými turnaji na další období.

Na turnaji nás reprezentovali: Jakub Ťopek, Jan Ťopek, Tadeáš Fojtík, Tomáš Kulhánek, Jonáš Konior, Martin Pšenčík, Jakub Kračina, Adam Langer, Martin Niklfeld, Štěpán Očadlík, Daniel Matoušek, Jakub Illeš, Kryštof Zuzaník, Jiří Žaludek, Miroslav Vavruša

Trenéři: Josef Štourač, Vladislav Šeďa

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři