PSG Panthers Cup 2024 plný florbalových zážitků je za námi

I druhý lednový víkend byl ve znamení florbalu. Tentokrát, znovu po roce, to byl 3. ročník domácího turnaje PSG Panthers Cup 2024. Letos se zúčastnilo 7 týmů v kategorii elévků. Kromě domácích 2 týmů se turnaje zúčastnili hráči Zlín Lions, Florbal Vsetín, Troopers, FBS Olomouc. Opět dorazil také slovenský AS Trenčín, který obhajoval zlato.

I pro letošní rok měl domácí klub Panthers Otrokovice dvojnásobné zastoupení. Tým White, který chtěl získat doma vytoužené zlato a tým Black, získávající stále nové zkušenosti, však rozhodně nepatřil mezi outsidery turnaje.

Systém turnaje byl jednoduchý. 7 týmu ve skupině, kdy si zahrál každý s každým a tabulka určila vítěze. Turnaj začal zostra, když proti sobě nastoupili domácí tým White vs Black. Tým White ukázal obrovské odhodlání a vyhrál značným rozdílem a tím odstartoval velkou jízdu. 😊

Postupně se do boje dostaly i ostatní týmy a o emoce nebyla nouze. Góly padaly v posledních vteřinách a často z radosti byl náhle i velký smutek. Všechny týmy získávaly během turnaje cenné zkušenosti a kolikrát i za rozhodnutého stavu stále bojovaly na 100 %.

Domácí tým Panthers Otrokovice White si z pražského PFC přivezl neuvěřitelnou formu a turnajem prošel bez zaváhání. Všechny své soupeře dokázal přehrát včetně obhájce titulu z Trenčína.

Druhý domácí tým, Panthers Otrokovice Black, měl těžký los, když hned na začátku čelil velmi těžkým soupeřům. I přes tři prohry mohl odcházet se vztyčenou hlavou, protože byl vždy rovnocenným soupeřem a dvakrát prohrál pouze o gól. Ve druhé půlce turnaje už kluci nezaváhali a naopak všechny 3 zápasy vyhráli a díky tomu se umístili na krásném čtvrtém místě.

Celkovým vítězem se stal se ziskem 18 bodů domácí tým Panthers Otrokovice White. Druhé místo obsadil tým FBK AS Trenčín a na třetím místě nováček turnaje FBS Olomouc. Nejlepším střelcem turnaje se stál hráč Olomouce Tomáš Neuman.

„Díky moc všem trenérům a rodičům, že se turnaje zúčastnili a vytvořili krásné prostředí pro všechny hráče. Osobně bych moc rád poděkoval všem rodičům, kteří pomohli s přípravou, pořadatelům, rozhodčím a sponzorům, bez kterých by tento turnaj nemohl být. Děkujeme i hlavnímu sponzorovi, společnosti PSG, za jejich podporu,“ shrnul na závěr organizátor turnaje Martin Kostka.

Za domácí týmy Panthers Otrokovice nás reprezentovali:

Panthers White: Kuba Medek, David Zpěvák, Michal Kostka, Robin Matulík, Igor Norek, Adam Kulhánek, Simon Zavadil, Jan Svoboda, Alex Grivalský Miklík a Dominik Hána. Trenéři: Martin Kostka, Jana Grivalská Miklíková

Panthers Black: Lukáš Dřímal, Tom Vajdík, Tom Stuchlík, Lukáš Vaculík, Ondřej Nešpor, Ondřej Drábek, Dominik Švec, Miroslav Šíma, Karel Šíma a Kryštof Norek. Trenéři: Daniel Medek, Igor Norek

Fotogalerie z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři