Panteři vyhráli derby

pondělí 8.1.2018 • Matěj Kostka

V neděli 7. 1. od 17 hodin začalo moravské derby mezi Brnem a Otrokovicemi ve MSH Vodova v Brně.

Od začátku zápasu mohli diváci vidět taktickou bitvu, kdy každý tým chtěl mít míček na svých holích co nejdéle. Jako první si vytvořili velkou šanci hosté, ale Kittel prázdnou branku vysoko přestřelil. Poté přišlo několik dobrých příležitostí pro hosty, ale buď byly střely nepřesné nebo je vychytal Mazánek. Nakonec jako první otevřeli skóre domácí. Po dobře zahrané standartní situaci se trefil Ondráček. Vstřelená branka ovšem neměla žádný vliv na změnu hry. Oba týmy stále hráli svoji hru. První třetina tak skončila minimálním rozdílem ve skóre.

Do druhé třetiny měli lepší vstup Otrokovice, když se po 39 vteřinách trefil Jurčík. Buldoci se snažili o rychlou odpověď, ale Michajlovič byl pozorný. Po 8 odehraných minutách druhé třetiny už Panteři vedli. Po milimetrové přihrávce od Pešata uklidil míček do prázdné branky Vykopal. Chvíli poté byl vyloučen brněnský Lorenc. Otrokovice nabídnout šanci využily a zvýšily skóre na 3:1. Do konce třetiny se jim podařilo vstřelit další dvě branky a do šaten si odnášely náskok 5:1.

Ve třetí třetině jsme viděli podobný průběh jako v první části. Buldoci častěji na balónku, ale šance na straně Otrokovic. Ovšem branka dlouho nepadla. To změnil až v čase 54:43 Bauer a snížil na 2:5. Více ovšem už domácí nestihli a Otrokovice si připsaly vítězství.