Pantery čeká víkendový sváteční dvojboj, jedou do Znojma, pak hostí Kladno

Podruhé v sezoně odehraje áčko Goldea Panthers Otrokovice dvě ligová utkání během jednoho víkendu. V pátek se v osm hodin večer střetne v repríze osmifinále poháru venku s pátým Znojmem, v neděli od šesti hodin přivítá čtvrté Kladno.

Po první domácí ligové porážce od brněnských Buldoků jsme doma udolali 4:2 pražský Start 98 a ze třetího místa poskočili na druhé o bod za Ústím nad Labem. Vítěznou trefu a zároveň svoji první v lize zaznamenal čerstvě sedmnáctiletý junior Vladislav Šeďa. Duel ve Znojmě bude posledním v úvodní půlce základní části.

Znojmo jsme na konci října přemohli doma v osmifinále Českého poháru 5:4 a porazili ho pošesté ze sedmi vzájemných utkání, třikrát v superlize. Vyřazením z poháru začala znojemské série čtyř porážek, naposledy dostali florbalisté z kraje vína a okurek desítku v hale brněnských Gulliverů (2:10). Doma odehrálo Znojmo jen čtyři zápasy, přičemž polovinu vyhrálo. I když je TJ Laufem pátý, slabinou je útok, méně branek daly jen dva týmy. Nejproduktivnějším hráčem a zároveň i nejlepším střelcem mužstva je Petr Mašek, který se podílel na 19 bodech (16+3).

Nedělním zápasem s Kanonýry vstupujeme do odvetné části, v Kladně jsme na začátku září prohráli 3:4 po samostatných nájezdech, což byla v pěti vzájemných duelech první prohra. Hosté se můžou pochlubit výbornou formou. V osmifinále poháru vypadli se superligovými Butchis těsně 3:4, v lize vyhráli pět ze šesti posledních zápasů a ve čtyřech z nich nastříleli minimálně 10 branek. Klubový název Kanonýři je přiléhavý, po Bulldogs dali druhý nejvyšší počet gólů (85), zároveň mají nejlepší skóre. Mužstvo táhne úderná dvojice Matyáš Bachmaier (18+10), Tadeáš Chroust (7+17), která se probojovala do Top 3 bodování soutěže. Kladno má zároveň nejlepší gólmany ligy chytající s úspěšností 86,5 %.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři