Po víkendu hrají junioři 1:1. Rozhodne se v úterý

Juniorský tým PANTHERS OTROKOVICE vstoupil do předkola play off proti Gullivers Brno. V sérii hrané na 2 vítězné zápasy je stav 1:1. Rozhodující zápas čeká Pantery v úterý 3. 3. 2020 od 18:15 v Brně.

1. utkání předkola play off

Sokol Brno I EMCOCase Gullivers - PANTHERS OTROKOVICE 5:2

První zápas Play-Off započal na palubovce Brna. Už poslední trénink před zápasem byl ve znamení velkého odhodlání a touhy po vítězství. Nálada byla slušná a v pět hodin odpoledne otrokovičtí borci začali svou cestu Play-Off.

První třetina byla z obou stran opatrná. Bylo zde spoustu nepřesností, drobných chyb a ztrát. Systém, kterým se prezentuje tým z Brna klukům neseděl a měli s ním velké problémy. Celkový přechod ve středním pásmu často končil ztrátou. V 7. minutě hry se po nenápadném útoku dostal do zakončení domácí útočník a bylo to 1:0 pro domácí. Toto skóre velmi rychle změnilo duo Hrtús-Popovský. Půl minuty po úvodní brance šikovnou přihrávkou vybídl prvně jmenovaný Popovského, který se zakončením neměl žádný problém. Rázem bylo srovnáno na 1:1. Další branky třetina nepřinesla a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina se otrokovickým hráčům nepovedla. Hned ve 2. minutě domácí využívají zaváhání obrany a berou si vedení. V útoku se nám nedařila střelba a po většinu času to byla z naší strany těžká defenzíva. Odhodlané bloky hráčů a zákroky brankáře drželi šanci na vyrovnání. V polovině zápasu ale otrokovická obrana inkasuje potřetí. Rychlý útok s přehledem Brno zakončilo a výsledkem 3:1 pro domácí končí druhá třetina.

Ve třetí třetině nebylo už na co čekat. Aktivní hrou a napadáním se obraz hry měnil. Bohužel jsme si do Brna dovezli slepé náboje a šance jsme trestuhodně zahazovali. Sportovní moudro "nedáš - dostaneš" se opět ukázalo. V 50. minutě propad v útočném pásmu využil brněnský útočník a skóre se mění na 4:1 pro domácí. O tři minuty později vykřesal naději Malošík, který přihrávku Michálka uklidil do branky domácích. To bylo z naší strany vše a místo závěrečného tlaku přišla studená sprcha ve formě pátého gólu. Následná hra bez brankáře už změnu skóre nepřinesla a první zápas prohráváme 5:2.

Statistiky a více info o utkání čtěte zde.

2. utkání předkola play off

PANTHERS OTROKOVICE - Sokol Brno I EMCOCase Gullivers 6:4

Druhé utkání byl boj o vše. Pokud by otrokovičtí borci doma neuspěli, znamenal by to konec sezóny. Domácí nenechali nic náhodě a před zápasem proběhl rychlý videotrénink, kdy se ukázal problém z minulého zápasu. S velkou chutí vrátit brněnskému celku prohru z úvodního utkání začal zápas v odpoledních hodinách před slušně zaplněnou halou.

První třetina nabídla aktivní florbal. Bohužel hned ze startu nevyšel základní pokyn. Ve druhé minutě se šlo do oslabení a tlak byl rázem pryč. Jak to tak bývá, všechno zlé je k něčemu dobré. Oslabení kluci zvládli velmi dobře, kdy Pšenčík vyslal až fotbalový centr přes celé hřiště a ve zmatku se nejlépe zorientoval Malošík. Ten se zase inspiroval baseballem a hned z první poslal nechytatelný projektil do branky. Kluci se ujímají vedení 1:0. Odpověď hostujícího celku nenechala dlouho čekat a v 5. minutě po zmatku na brankovišti je vyrovnáno 1:1. Zbylé šance už brankou nekončí a to i díky skvěle chytajícím brankářům. Do šaten se jde za stavu 1:1.

Druhá třetina pokračovala ve velkém tempu. Útočný florbal musel bavit nejednoho diváka stejně jako některé zákroky domácího strážce svatyně Kubíčka. Ve 25. minutě se ujala střela hostů a pro domácí to opět nebyl povedený vstup do třetiny. Ovšem o minutu později ukázal svůj přehled na hřišti Kopčil, který nachytal hostujícího brankáře. Střela opsala balistickou křivku přes celé hřiště a přesně zapadla za nepřipraveného brankáře. Srovnáno 2:2. Ve 35. minutě zaúřadovala tzv. DOROlajna. Tato lajna složená převážně z dorostenců ukázala přehled na hřišti. Perfektní přihrávku Šťourače usměrnil do branky Sousedík. Jednalo se o jeho premiérový gól za juniory. Euforie z gólu velmi rychle opadla, protože hned o minutu později bylo opět srovnáno. Do šaten se šlo za stavu 3:3. V zápase bylo vidět vše, co do Play-Off patří. Emoce na obou stranách, perfektní fanoušci a hlad po vítězství. Ve druhé pauze bylo ještě důrazné vysvětlování některých zákroků mezi domácími trenéry a rozhodčími.

Třetí třetina byla už regulérní boj. Tlak, který předváděl domácí celek byl enormní. Jako studená sprcha přišel okamžik v 50. minutě. Nenápadná střela našla cíl a hosté si opět berou vedení na svou stranu. Zde zase pomohlo domácí prostředí. Těžkou situaci za obrovské podpory z hlediště otrokovický tým zvládl. O třicet vteřin později je skóre znovu srovnané. DOROlajna si zopakovala akci ze druhé třetiny. Přihrávka Řezáče přišla přesně na hůl Sousedíka. Vyrovnáno 4:4. Obrovská radost v hledišti a na střídačce propukla o další dvě minuty později. Přihrávku Malého převzal Hrtús, který perfektní akcí "pocem-kamdeš?" nedal brankáři šanci. Rázem jdou domácí do trháku. Závěrečný tlak hostů při hře bez brankáře znamenal rozhodnutí v podobě Michálkova gólu do prázdné branky. Otrokovice vítězí 6:4 a jedou si pro rozhodující bod v úterý do Brna.

Fantastickou diváckou kulisu hráči patřičně ocenili. Závěrečná děkovačka obsahovala i "rybičku".

Rozhodující utkání předkola play off mezi Sokol Brno I EMCOCase Gullivers vs. PANTHERS OTROKOVICE startuje v úterý 3. 3. 2020 v 18:15 (VUT CESA Brno 1)