Sovják: Doma by se prostě prohrávat nemělo!

Tomáš Sovják, jeden z nejzkušenějších členů panterského Áčka, zhodnotil nepovedený zápas s Buldoky a pozval všechny fanoušky na zápasový reparát tuto neděli na Štěrku proti FAT PIPE Start98.

Po devíti vítězství v řadě jste prohráli. Jak moc mrzí, že se to stalo právě v domácím zápase s Bulldogs?

Samozřejmě, že nás to mrzí, a právě v domácím zápase. Chtěli jsem sérii protáhnout na co nejvíc zápasů, zároveň jsem ale věděli, že ta prohra jednou přijde. Na druhou stranu jsme asi rádi, že to přišlo právě s Bulldogs. Ukázali nám, co musíme zlepšit v naší hře, abychom se opět posunuli vpřed a na čem musíme zapracovat. Je třeba se vrátit zase nohama na zem a tvrdě makat na trénincích a přenést to do zápasů.

Po první třetině jste přitom vedli 2:0. Co se pak stalo?

Druhou třetinu jsme vůbec nechytili. Přestali jsem bránit a hrát celkově. Byli jsme všude pozdě a soupeř poté srovnal a následně skóre navyšoval a my jsme bohužel neproměnili gólové šance, co jsme měli a do zápasu jsme se už nedostali.

Budou Buldoci vaším největším konkurentem?

Nevím, jestli konkurentem. Každopádně, tak by měla vypadat kvalita této soutěže, se kterou jsme se ještě v této sezoně nesetkali. Dobrá zkušenost a doufám, že nás to posune dále ve všem směrech.

Už v neděli hrajete opět doma s FAT PIPE Start98. Budete mít o to větší motivaci odčinit předchozí nezdar?

Doma by se prostě prohrávat nemělo!!! Ještě navíc na Štěrkovišti. Takže odčinit to určitě budeme chtít a věřím, že dorazí opět plná hala, jako proti Bulldogs.

Sezona je skoro v polovině. Jak hodnotíš úroveň první ligy v porovnání se superligou?

Je vidět, že úroveň 1. ligy je úplně někde jinde než u superligy. Nebudu zabíhat do detailů, ale my se musíme co nejvíce přibližovat k superligové úrovni, pokud se tam chceme opět vrátit.

Přemýšlel jsi před sezonou hodně, jestli pokračovat? Co rozhodlo?

Posledních pár let přemýšlím před každou sezonou, jestli budu pokračovat. Nejdříve se radím se svou rodinou, která je pro mě nejdůležitější a poté řeším své ambice a jestli vůbec ještě budu schopný výkonnostně stíhat. A samozřejmě záleží i na vedení a trenérovi, jestli budou mít zájem a budu jim zapadat do nějakého konceptu.

V 33 letech jsi nejstarší hráč týmu. Jak vnímáš, že jsou kolem tebe o generaci, někdy až o dvě, mladší spoluhráči?

Mám pocit, že na tuto otázku jsem už někde odpovídal. 😊 Možná se budu opakovat, ale popravdě to moc nevnímám. Všechny spoluhráče beru úplně stejně a s respektem, bez ohledu na to, kolik jim je let. Těm mladším se jednoduše snažím předávat zkušenosti, aby byli lepší a posouvali se dál. Jak si to přeberou, už je na nich.

Trenérem se stal bývalý spoluhráč Lukáš Petřík. Změnil se hodně nebo je pořád stejný?

S Lukášem se známe už nějaký ten pátek a jsem rád, že se stal právě on trenérem. Má ke klubu prostě vztah a myslím si, že je pořád stejný, jak z dob, kdy jsme spolu běhali po palubovce, tak i ze současnosti jako trenér.

Také tě to táhne k trénování?

Nad trénováním sem zatím nepřemýšlel, ale nevylučuji, že bych někdy v budoucnu mohl trénovat.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři