V sobotu čeká Pantery odveta proti Sokolům

Hu-Fa Panthers Otrokovice v sobotu vyráží k zápasu 18. kola Tipsport Superligy do Pardubic, kde se střetnou s místními Sokoly. V současné chvíli tyto dva týmy bojující o postupovou osmičku dělí v tabulce pět příček a 7 bodů. Pro šesté Pantery je to tak další zápas, ve kterém se bude lámat pověstný chleba.

V minulém kole si Otrokovice poradily s Kanonýry Kladno jednoznačně 7:1, i když zápas to nebyl vůbec jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Po první třetině byl v tomto utkání rozdíl pouhé jedné branky, zápas se začal lámat ve své polovině, kdy Panteři odskočili na 4:0 a poté si už vítězství pohlídali.

Pardubice v 17. kole nejvyšší soutěže narazili na brněnské Buldoky. Výkony Jihomoravanů jsou v letošní sezoně jako na houpačce a toho chtěli pardubičtí Sokolové využít. Po první vyrovnané třetině si brněnští v třetině druhé vybudovali jednobrankové vedení, které v závěrečné části zápasu potvrdili gólem prázdné brány na 7:5. V tomto zápase se stala i jedna nevídaná událost, kdy si vyhlášený kanonýr v dresu Pardubic Martin Zozulák nepřipsal ani jeden bod.

Co se týče vzájemné bilance Pardubic a Otrokovic, ta vyznívá lépe pro hráče z města perníků. V posledních 5 zápasech si připsali 3 výhry, Otrokovice 2. Zajímavostí je, že se ve třech z pěti zápasů nerozhodlo v základní hrací době a o vítězi se rozhodovalo v prodloužení. Všech pět zápasů neskončilo vyšším, jak tříbrankovým rozdílem. V minulé sezoně oba zápasy vyhrály Pardubice, zatímco v ročníku předminulém oba zápasy v sezoně patřily otrokovickým Panterům.

V zítřejším zápase proti sobě s největší pravděpodobností nastoupí dva brankáři, kteří mají nejvíce odchytaných minut v Tipsport Superlize. Na straně Otrokovic čerstvý reprezentant Radovan Michajlovič, pyšnící se úspěšností zákroků 80,99% a 1017 minutami v brankovišti, na straně druhé Jakub Levínský, který chytil 78% střel směřující na jeho bránu a odchytal 936 minut.

Panteři se můžou spolehnout na 3 produktivní útoky, kdy každý útok má svého zástupce v TOP 3 kanadského bodování týmu. Tyto statistiky vede ve velké pohodě hrající Tomáš Sovják (12+9), následovaný nejlepším střelcem týmu Pavlem Jurčíkem (13+6). Na třetí místo se vyšvihl Martin Krchňáček (12+5).

Na pardubické straně nalezneme v čele kanadského bodování klasický obrazec. Statistiky týmu vede legenda Sokolů Martin Zozulák (11+15), následuje ho Ivo Teichman (13+8). Na třetím místě se sluní objev letošní sezony, osmnáctiletý Přemek Pakosta (11+5).