Ve čtvrtek čeká Pantery druhý pohárový zápas

středa 19.10.2016 • Jaromír Malina

Hráči Hu-Fa Panthers Otrokovice se ve čtvrtek vydají k 6. kolu Poháru České pojišťovny do Opavy, kde vyzvou místní prvoligový tým. V tomto zápase si odbude svůj první start za A-tým v soutěžním zápase útočník Dominik Rozumek.

Začátek utkání je stanoven na pozdních 20:30, ve stejný den, ovšem od 18 hodin se střetnou i ostatní dva soupeři Panterů ve skupině FBC Ostrava a Bulldogs Brno. Toto utkání se bude hrát na ostravské půdě.

SK P.E.M.A. Opava hraje třetí českou nejvyšší soutěž. Po pěti odehraných kolech se s devíti body nachází na 7. místě průběžné tabulky. V minulém kole si v regionálním derby poradili se Slovanem Havířov 7:6 až po prodloužení. V minulých kolech si také poradili s týmy Z. F. K. Petrovice (10:9) a ASK Bystřice nad Pernštejnem (6:2). Naopak body ztratili s FbC Aligators Valašské Klobouky (3:5) a Hippos Žďár nad Sázavou (4:5sn).

Lídrem kanadského bodování je Štěpán Kostolány, který v dosavadní sezoně pětkrát skóroval a k tomu přidal šest asistencí. V těsném závěsu za ním je Marek Drierža, který si letos připsal deset bodů za 4 branky a 6 asistencí. V bráně se zatím pravidelně střídají Matěj Martínek a Kryštof Bezděk, první jmenovaný obdržel 15 branek, druhý 11.

Opava do Poháru České pojišťovny nastoupila ve 4. kole, kde si poradila s Krnovem 5:3. Následoval zápas proti Florbalu Havířov, ve kterém Opava těsné zvítězila 6:5.

Hu-Fa Panthers Otrokovice nastoupili do 5. kola Poháru, ve kterém se střetli v derby se Zlín Lions. Tento zápas vyhráli vysoko 11:2 a stejně jako Opava postoupili do skupinové fáze, tedy do 6. kola.

V bráně Panterů se, stejně jako ve Zlíně, představí Kevin Majrich, kterému bude krýt záda také juniorský brankář Petr Stoklásek. Dá se předpokládat, že hlavní trenér Karel Ševčík dá v tomto zápase možnost se ukázat mladým a méně zkušeným hráčům. Mimo brankáře Stokláska, který si v Opavě může připsat první start za "áčko", to je i Dominik Rozumek, který usiluje o sestavu v prvním týmu Panthers.

Zápas budete moci sledovat online zde: https://online.ceskyflorbal.cz/20162017/online-161158.htm