Zase jsme mohli být pyšní na otrokovický tým, hodnotí prvoligovou sezónu šéf klubu Karel Ťopek

V play-off se A-tým Goldea Panthers Otrokovice pod vedením trenéra Lukáše Petříka probojoval do prvoligového semifinále. Okamžitý návrat do nejvyšší soutěže se sice nezdařil, šéf klubu Karel Ťopek ale hodnotí první sezonu po sestupu kladně.

"Postavili jsme nový tým, který vzdoroval v pěti zápasech Kladnu, které nakonec postoupilo do superligy. Naši hráči do toho dali maximum," vrátil se Ťopek k sérii s Kanonýry.

Definitivní zlom podle něj nastal v rozhodujícím utkání v Kladně za stavu 0:2. "Dostali jsme dvě branky hned po sobě a rázem to bylo 0:4, což se pak v takovém zápase těžko otáčí. Až na pár výjimek máme opravdu mladé kluky, kteří si taková utkání musí zažít. Věřím, že z toho budou v budoucnosti čerpat."

Předseda klubu si také cení, jak se tým popasoval s předvánoční výsledkovou krizí. "Měli jsme výborný start do soutěže a dlouhou šňůru výher. To, že přijde útlum, se s naším věkovým průměrem dalo čekat. A v první lize je to tak, že každý může porazit každého."

Mužstvo prošlo před sezonou velkou obměnou, příležitost dostali ve větší míře vlastní odchovanci, často junioři. Klub na ně chce sázet dál. "Rvali se dobře, ale musí tvrdě makat a šanci si opět vybojovat," vzkazuje jim Ťopek.

Mužstvo si teď vybírá volno. Vedení staví kádr na příští sezonu. Jisté je, že po třech letech bude v Otrokovicích končit slovenský brankář Adam Kohút, který přijal nabídku ze superligy. Týmy z nejvyšší soutěže a z Brna lanaří také kanonýra Františka Vykopala, klub jej však chce udržet, i když to nemůže garantovat. I s ostatními hráči je Ťopek v kontaktu.

"Postupně se s hráči domlouváme na další rok. Někteří z nich budou dělat přijímačky na vysoké školy, což může skladbu mužstva ovlivnit," poznamenal šéf oddílu, který závěrem poděkoval fanouškům, partnerům, organizátorům zápasů, hráčům a trenérovi Petříkovi, pro něhož to byla první sezona u áčka.

"Moc všem děkuji a musím konstatovat, že jsme zase mohli být pyšní na otrokovický tým," těší nejen Karla Ťopka.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři