Panteři přetlačili Troopers, v Českém poháru postoupili do play-off

Přestože to nebyl jejich hlavní cíl, A-tým Goldea Panthers Otrokovice prošel do play-off Českého poháru. V hale druholigových Troopers Brno mu stačilo uhrát bod, což se mu také po velkém dramatu povedlo.

Pohár ČF, 2. kolo, čt 31.8.2023, SH Tuřany
Orel Troopers Telnice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
8:9
0:4, 2:3, 6:1

TROOPERS - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 8:9pn

branky: 27. Petr Voltner, 31. Petr Voltner, 43. Richard Makyča, 45. Jan Daler, 47. Vít Mlejnek, 56. Matěj Blažek, 57. Jan Věchet, 60. Ondřej Trávníček - 5. Ladislav Gál, 6. David Ležatka, 16. David Ležatka, 18. Ladislav Gál, 29. Samuel Kelemen, 30. Michal Hrabica, 39. Martin Ležatka, 43. Martin Ležatka, N Martin Ležatka; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 68; zásahy brankářů: Michal Melichar 7, Kryštof Bartek 5 - Alexandr Pujin 26; po třetinách: 0:4, 2:3, 6:1, 0:0

Orel Troopers Telnice: Melichar, Bartek - Blažek, Jedlička, Michálek, Hruška, Mlejnek, Kramář, Makyča, Jirásek, Zelníček - Voltner, Daler, Mati, Paulík, Věchet, Jelínek, Poláček
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kopecký, Kubíček, Kelemen, Javořík, Očadlík, Šefčík - Červenka, Šeďa, Procházka, Gál, Brázdil, Vykopal, Kokeš, Ležatka M., Ležatka D., Šťourač A., Hrabica

Utkání se od začátku vyvíjelo lépe pro Pantery, kteří vyhráli úvodní třetinu 4:0 a když ve 43. minutě zvyšoval na 8:2 Martin Ležatka svým druhým gólem v zápase, zdálo se, že o výsledku je rozhodnuté. Jenže domácí vzápětí snížili a nastartovali velkou stíhací jízdu, která vygradovala v čase 59:36 šestým gólem v řadě a vyrovnáním na 8:8.

A protože prodloužení nerozhodlo, určily vítěze samostatné nájezdy, ve kterých jsme uspěli 3:2. Autorem posledního gólu byl Martin Ležatka. Už v neděli vstoupí Panteři do prvoligové sezony domácím zápasem s Hattrickem Brno v hale na Štěrkovišti od 18 hodin.