Panteři podlehli Liberci po nájezdech

18.02.2018 • Matěj Kostka

V rámci 24. kola přivítali domácí hráči Hu-Fa Panthers Otrokovice tým Liberce. Týmy před zápasem dělilo 7 míst v tabulce Tipsport Superligy.

Od začátku utkání měli domácí hráči míček více na svých hokejkách, ovšem nebezpečnějším týmem byli hosté, kteří hrozili z brejkových situací. Takže v úvodu měl Malina plné ruce práce se střelami hostů. Po chybě v rozehrávce domácích už šli hosté do vedení 0:1, trefil se Šoltys. Vedení hostujícího celku trvalo pouhých dvacet dva vteřin, protože po rychle rozehrané standartní situaci vyrovnal Zapletal. Od vyrovnání převzali hru domácí, kteří si vytvářeli dobré příležitosti ke skórování. Jednu z nich využil v čase 16:08 Jurčík, kterého našel krosovou přihrávkou Petřík. Panteři pokračovali ve zlepšené hře, ovšem byli to hosté, kteří skórovali. Jedenáct vteřin před koncem první části se střelou od mantinelu prosadil Ferdan.

Do druhé třetiny tak týmy vstupovaly za nerozhodného stavu. Ten vydržel do času 23:14, když chybnou rozehrávku domácích tentokrát potrestal Baudish. Panteři dokázali odpovědět dvěma brankami, které od sebe dělilo pouhých 45 vteřin. Nejdříve se trefil Jurčík a poté Szweda. Domácí tak byli opět ve vedení. Poté měli hosté možnost přesilové hry, kterou ovšem nevyužili. V průběhu druhé třetiny si Panteři vytvářeli vyložené brankové příležitosti, ale ani jednu z nich nedokázali využít. Do kabin se tak šlo za stavu 4:3 pro domácí.

Když v úvodu třetí části Pešat zvyšoval na 5:3, tak to vypadalo, že Panteři definitivně odskočí svému soupeři. Liberec ovšem zvýšenou aktivitou dokázal nejdříve snížit na 5:4. A zhruba o minutu později vyrovnat díky brance Marka na 5:5. Po vyrovnávací brance mohli diváci sledovat šance na obou stranách. Nakonec to byl opět domácí tým, který šel do vedení. Liberec se nevzdával a tlačil se k vyrovnání, které nakonec necelé tři minuty před koncem přišlo. Trefil se Hrůza. Do konce třetí části už branka nepadla.

Utkání tak pokračovalo prodloužením. Důležité úvodní buly vyhráli domácí, kteří ihned odvolali brankáře a šli do 4. Svou početní výhodu ovšem nedokázali využít. Liberec po zisku balónku také odvolal svého brankáře a zkoušel rozhodnout utkání při hře 4:3. Ale ani hosté nebyli úspěšní. Týmy si tuto roli ještě vyměnili dvakrát, ale branka v prodloužení nepadla. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Zatímco z domácího týmu proměnil nájezd pouze Nagy, tak za hosty se trefili Salát s Hrůzou, kteří rozhodli o vítězství hostujícího celku.

Otrokovice Domácí
6:7sn(2:2, 2:1, 2:3 - 0:0)
Liberec Hosté
Otrokovice
Malina (Michajlovič) - Nagy, Ťopek, Kostka, Švajný, Koníček, Kvapil - Sovják, Zapletal, Pešat, Petřík, Kittel, Jurčík, Szweda, Vykopal, Uhrinovský
Liberec
Vaníček (Janota) - Bitman, Böhm, Hrůza, Strobach, Kroupa, Veselý - Kopecký, Valeš, Salát, Hůza, Marek, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Kořínek, Balatka

branky: 8. Marek Zapletal, 17. Pavel Jurčík, 25. Pavel Jurčík, 26. Martin Szweda, 43. Lukáš Pešat, 53. Martin Szweda - 8. Jan Šoltys, 20. Prokop Ferdan, 24. Jan Baudisch, 46. Radek Valeš, 47. Tomáš Marek, 58. Vojtěch Hrůza, Vojtěch Hrůza; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 275; zásahy brankářů:Jaromír Malina 22, Radovan Michajlovič 0 - Vít Vaníček 11

Komentář trenéra domácích, pana Michala Kvapila: "Na dnešní hře bylo vidět, že soupeř chtěl víc vyhrát. Nástup do první třetiny z naší strany byl velmi vlažný, ve druhé třetině jsme to zlepšili, podařilo se nám odskočit o dvě branky, ale to někdy nestačí. Musíme bojovat, hodit to za hlavu a jít dál. I takové zápasy jsou. Gratuluji soupeři k vítězství."

Komentář trenéra hostů, pana Matěje Klucha: "Z naší strany vydřené vítězství, Otrokovice měly určitě více vyložených šancí. Ale dnes je koncovka lehce trápila. Díky tomu dospěl zápas až do nájezdů. Děkujeme divákům za fantastickou kulisu a soupeři hodně štěstí v play off."