Panteři doma porazili Tatran 3:2

26.02.2018 • Matěj Kostka

V rámci 25. kola Tipsport Superligy přivítali Panteři na své palubovce Tatran Střešovice. Týmy před začátkem utkání dělily 4 body.

Začátek utkání byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Jako první ohrozili branku soupeře domácí, ale nebyli úspěšní. Jako první tak otevřeli skóre hosté, když se střelou od mantinelu prosadil Ullmann. O minutu později měli hosté možnost přesilové hry, kterou ovšem nedokázali využít. Do konce první třetiny další branka nepadla.

Do druhé části vstoupil domácí tým mnohem aktivněji a hned od úvodu se tlačil za vyrovnáním. Hosté ovšem byli také nebezpeční, Svoboda nastřelil tyč Michajlovičovi branky. Emoce na obou stranách se začínali stupňovat, z čehož vyústilo vyloučení hráčů na obou stranách za hrubost. Ve hře 4 na 4 Kostka přeběhl skoro celé hřiště a při zakončení byl faulován Komárkem. Domácí tak měli možnost přesilové hry 4 na 3, tu ale nedokázali využít. Druhá třetina nakonec skončila bez branek.

V úvodu třetí části se ocitl zcela osamocen před Rebrem domácí Kittel, ale nedokázal jej překonat. V čase 45:09 vystřelil od poloviny hřiště Pešat a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Domácí se tak dočkali vyrovnání. O chvíli později byl vyloučen hostující Gašparík. Otrokovice tentokrát nabídnutou přesilovou hru dokázaly využít. Po pěkné akci a přesné kolmé nahrávce od Sovjáka se trefil Jurčík. A když o chvíli později našel Švajný před odkrytou brankou opět Jurčíka, bylo to už o dvě branky. Do konce třetí části zbývalo zhruba pět minut a Tatran odvolal brankáře. Po chvíli se tento tah vyplatil, protože se díky odrazu od nohy domácího hráče prosadil Meliš. V závěru hosté dále zkoušeli hru v šesti. Domácí tým ovšem skvěle bránil a další branku hostům nepovolil. Zápas tak skončil vítězstvím domácích 3:2.

V neděli 4. 3. Panteři cestují do Pardubic, kde odehrají poslední kolo základní části Tipsport Superligy.

Otrokovice Domácí
3:2(0:1, 0:0, 3:1)
Tatran Hosté
Otrokovice
Michajlovič (Malina) - Nagy Mi., Švajný, Kostka, Ťopek, Koníček - Zapletal, Pešat, Sovják, Petřík, Jurčík, Kittel, Vykopal, Szweda, Kundrata, Kvapil
Tatran
Rebro (Kafka) - Svačinka, Švejkovský, Vítovec, Němeček, Mühlfait, Deutsch - Komárek, Tlapák, Kolísko Jiří, Kolísko Jan, Slavík, Kolísko Jakub, Meliš, Svoboda, Gašparík, Brautferger, Ullmann

branky: 46. Lukáš Pešat, 50. Pavel Jurčík, 53. Pavel Jurčík - 11. Filip Ullmann, 56. Milan Meliš; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 325; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 14 - Michal Rebro 19;

Komentář trenéra domácích, pana Michala Kvapila: "Velice vyrovnané utkání, čemuž nasvědčuje i výsledek. Vstup do utkání byl vlažnější, první třetina byla z naší strany hodně opatrná, ale dokázali jsme se zlepšit v následujících třetinách. Ve druhé třetině jsme konečně zlepšili i střelbu, ale mohli jsme ještě víc směřovat do brány. Ve třetí třetině se nám podařilo dát kontaktní gól, poté využít přesilovou hru a ustáli jsme následný tlak soupeře. Věřím, že nás tohle utkání posílí do další části. Děkuji soupeři za utkání, přeji šťastnou cestu domů.."

Komentář trenéra hostů, pana Luďka Beneše: "Zápas v solidním tempu. My jsme dnes celkem spokojení s obrannou hrou, ale nasazení a hru v útočné fázi musíme výrazně zlepšit. Domácí si za své nasazení podpořené skvělým publikem výhru asi zasloužili. Děkujeme za utkání."