Rekordní vítězství Panterů v Livesport Superlize, Pardubice rozdrtili 13:2!

Byla to jejich 102. výhra v základní části Superligy a zároveň historicky nejvyšší v české elitní soutěži. Florbalisté Navláčil PANTHERS OTROKOVICE převálcovali Pardubice 13:2, po čtyřech letech vyhráli doma tři ligové zápasy po sobě a upevnil si 10. místo v tabulce. Na drtivém vítězství se pěti góly podílel Gašparík, hattrickem se zaskvěl také Jurčík.

Livesport Superliga , 16. kolo, so 20.11.2021, SH Štěrkoviště
Pardubice
13:2
3:2, 7:0, 3:0

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE - SOKOLI Pardubice 13:2

branky: 8. Ronald Gašparík, 11. František Vykopal, 12. Ronald Gašparík, 25. Ronald Gašparík, 32. Ronald Gašparík, 34. Pavel Jurčík, 37. Pavel Jurčík, 37. František Vykopal, 38. Vít Máček, 39. Ronald Gašparík, 44. Pavel Jurčík, 47. Martin Ležatka, 51. Marek Maťcha - 10. Ivo Teichman, 19. Vojtěch Rusin; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 144; zásahy brankářů: Adam Kohút ? - Martin Haleš ?; po třetinách: 3:2, 7:0, 3:0;

PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút (Steiger) - Petřík, Halama, Kelemen, Medek, Sovják, Maťcha - Vykopal, Gašparík, Nehila, Jurčík, Grich, Nehila, Ležatka, Červenka, Máček, Kopecký
Pardubice: Haleš (Aubus) - Petr, Kohoutek, Nezval, Slabý, Prix, Smola - Pakosta, Kučera, Teichman, Klein, Velc, Šmíd, Savický, Rusín, Černý

Úvodní třetina přitom zápisu do klubových dějin nenasvědčovala. Panteři po ní sice vedli 3:2 díky dvěma trefám Gašparíka s Vykopalem, ale poslední celek Superligy byl střelecky aktivnější. Ve 25. minutě zkompletoval v oslabení Gašparík hattrick, ale ve 32. minutě to bylo pořád jen 4:2.

Potom ale Panteři zvedli gólové statistiky a do druhé pauzy přidali šest branek. Dvakrát se prosadili Gašparík s Jurčíkem, jednou Vykopal a Máček, přičemž osmý a devátý gól od sebe dělilo pouhých sedm vteřin. Otrokovický brankostroj se zastavil až v čase 50:57, kdy dal svůj premiérový gól v Superlize Marek Maťcha, před ním se radovali ještě Jurčík s Martinem Ležatkou.

Další superligový zápas odehrají Panteři až po reprezentační přestávce, domácí duel s Bohemians Praha si přeložili. Ještě předtím se utkají tuto středu s Vítkovicemi ve čtvrtfinále Českého poháru, zápas začne v hale na Štěrkovišti v 18 hodin.