Áčko Panterů vede nově Lukáš Petřík. Cílem je postavit kvalitní a vyvážený tým

S novým trenérem Lukášem Petříkem zahájilo florbalové áčko Panterů přípravu na novou sezonu, kterou po dvanácti letech v nejvyšší soutěži odehraje v první lize.

"Cílem je postavit kvalitní a vyvážený tým, který bude společně dřít a žít florbalem nejen na hřišti. Pak může mít nejvyšší ambice. To je hlavní úkol pro nového trenéra," říká šéf klub Karel Ťopek.

Poté, co skončil na pozici hlavního kouče Karel Ševčík, převzal mužstvo Lukáš Petřík, který před loňskou sezonu uzavřel hráčskou kariéru. Jeho volba byla jednoznačná.

"Zkušený a respektovaný hráč, legenda klubu. Nikdy se netajil tím, že chce jednou trénovat. Celý klub mu bude nápomocen při stavbě a doplňování kádru a vytvoření nového realizačního týmu," ujišťuje Ťopek.

Nové mužstvo se tvoří za pochodu. V Otrokovicích už nebudou pokračovat Grlický, Nehila, Hrabal, Minich a Halama. Nad dalšími se vznáší otazník.

"U studentů dobíhají maturity a přihlášky na vysoké školy. U starších vždy záleží na více okolnostech, ať už je to civilní zaměstnání, rodina nebo samotná ochota obětovat volný čas florbalu," vysvětluje Ťopek trable při skládání kádru.

Při jeho doplnění chtějí Panteři čerpat z blízkých oddílů. "Chceme dát příležitost domácím hráčům, kteří mají vztah k regionu. Věřím, že se s kluby z okolí domluvíme na hráčských přesunech, střídavých startech atd. Zmiňovali jsme to několikrát, hrajeme za celý region," zdůraznil Ťopek.

Jisté je, že po sestupu půjde dolů rozpočet. Aktuálně klub jedná se stávajícími partnery o spolupráci. "Většinou jde o dlouhodobé partnery, se kterými máme nadstandardní vztahy, věříme, že nás většina podpoří i nadále," doufá Ťopek, který se krátce také vrátil k důvodům pádu ze superligy.

Jedním ze stěžejních byl fakt, že se zvyšujícími se nároky florbalové unie (pokládka povrchů, povinné marketingové aktivity) a rozložení sil ve prospěch týmů z Prahy, musel klub stále více prostředků vynakládat na zajištění organizačních záležitostí, místo aby je investoval do oddílu samotného.

"Přesto si myslím, že jsme dokázali před sezonou postavit silný tým, aby postoupil do play-off a nemusel vůbec řešit play-down. Bohužel jsme nechytili začátek soutěže, prohráli jsme několik velmi slibně rozehraných zápasů a prakticky celou základní část jsme se trápili. I tak jsme měli play-down zvládnout," je přesvědčený Karel Ťopek.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři