Hrabal: Pro nás už je teď každý zápas play-off, víceméně už si nemůžeme dovolit klopýtnout

Stabilní člen mužského Áčka Filip Hrabal přiblížil svou aktuální roli v týmu a zhodnotil zápasový start a další očekávání v novém roce.

První dva zápasy nového roku jste prohráli. Jak moc je ovlivnila viróza v týmu?

Bohužel se sestava pořád lepí a není nás dostatek. Nicméně pamatuji sezónu ve Vítkovicích, kdy se celé play-off hrálo na 12 lidí. Takže to vždy nějak jde, i když je to náročnější.

Výsledkově vyšla až poslední třetina se Spartou, kterou jste vyhráli 4:2. Od ní se můžete odrazit, že?

Nevím, jestli se dá odrazit od vyhrané třetí třetiny. Lépe by se odráželo od vyhraného zápasu. Ale uvidíme, snad ano.

Příští utkání odehrajete v Liberci. Jak se vyvinula situace v tabulce, bude to stěžejní zápas v boji o předkolo. Souhlasíte?

Pro nás už je teď každý zápas play-off. Víceméně už si nemůžeme dovolit klopýtnout.

První vzájemný zápas jste prohráli doma v prodloužení, i když jste v závěru vedli o dva góly. Mrzí to ještě?

V prvním zápase s Libercem byla sporná vyrovnávací branka před koncem zápasu. To už ale ke sportu patří. Dle mého jsme byli v právu, rozhodčí byli opačného názoru.

Liberec má ve svém středu nejproduktivnějšího hráče superligy Šimona Stránského. Budete si ho speciálně hledět?

Určitě ho nebudu hlídat já. Utekl mi právě už v prvním utkání v prodloužení, kdy si ze mě udělal kužel a rozhodl. Nicméně nic speciálního jsme si na něj neřekli.

Nastupuješ v útoku s produktivní dvojici Nehila – Vykopal. Je tvým úkolem hlavně jistit jim záda?

Už je to opravdu tak, že jsem víceméně vzadu a hlídám brejky. Ti, co mě znají za mlada, asi doteď nechápou. Vždy jsem byl typický hrotový útočník a vždy mi říkali, že neumím bránit. Teď když nastupuji někdy v obraně, pak na pozici centra, kroutí hlavou. Hold člověk se pořád formuje. 😊

V sezoně jsi dal dvě branky. Nečekal jsi, že jich bude přece jen trochu více?

Je pravda, že dva góly jsou opravdu málo.