Panteři budou hrát v Liberci o naději na postup do předkola

Klíčový zápas v boji o účast v předkole superligového předkola play-off čeká A-tým Panthers Otrokovice v neděli pod Ještědem. Sedm kol před koncem základní části drží Liberec poslední postupové místo, Panteři na ně ztrácejí šest bodů.

Panterům se vstup do nového roku výsledkově nepovedl. Ze dvou domácích zápasů proti pražským soupeřům nezískali i vinou doznívající virózy v týmu ani bod, Chodovu podlehli jasně 4:14, Spartě 4:6.

Liberec naposledy zvítězil v půlce prosince, kdy vyhrál v hale předposledních Pardubic, od té doby prohrál pětkrát v řadě. Mrzet ho musí zvláště poslední porážka, kdy v přímém souboji o desáté místo podlehl v České Lípě 7:8, přestože v první pauze vedl 5:1.

Obrat ve skóre nabídl také první vzájemný zápas v Otrokovicích. Ještě na konci 59. minuty jsme drželi náskok dvou branek, jenže v závěrečných 70 vteřinách jsme dvakrát inkasovali a nezvládli ani následné prodloužení a výsledkem byla trpká porážka 5:6.

V Liberci odehráli Panteři v základní části 10 utkání a obě mužstva si body rovnocenně podělila za pět vítězství, skóre mluví mírně v náš prospěch 55:52. Pozor si musíme dát zejména na Šimona Stránského, teprve 19letý útočník vládne s 51 body produktivitě celé superligy.