Panteři prohráli ve Vítkovicích po prodloužení

Pantery v sobotu čekalo těžké utkání proti vedoucímu celku Tipsport Superligy, kterého navíc nikdy neporazili na jeho hřišti.

Vstup do utkání ovšem vyšel lépe Otrokovicím, které v čase 2:35 vedly už o dvě branky. V polovině první třetiny hosté ztratili míček na polovině hřiště a domácí tým tuto chybu potrestal brankou. Ovšem o chvíli později odpověděl Petřík a tak hosté zase vedli o dvě branky. Ve zbytku třetiny jsme mohli vidět vyrovnanou hru se šancemi na obou stranách, ale žádná dalši branka nepadla.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hráči z Ostravy, když po necelých třech minutách dokázali skóre vyrovnat. Trefili se Tokoš s Hájkem. Poté se hra vyrovnala. Divácí mohli sledovat atraktivní utkání, kdy se šance střídali na jedné i druhé straně. Nakonec to byli Panteři, kteří vstřelili branku. Po pěkné akci, kdy se dotkli míčku všichni hráči se trefil nekompromisně Petřík, který vymetl pavučiny v brance domácích. Do kabin se tady šlo za stavu 3:4 pro otrokovický celek.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s aktivně, když napadali rozehrávku hostů už od jejich branky. Byli to ovšem opět Panteři, kteří vstřelili branku. Tentokrát se trefil Szweda, když se zbavil svého hlídače a tváří v tvář si poradil s brankářem domácích. V čase 42:53 byl vyloučen Delong a hosté nabídnutou přesilovku využil z hole Nagyho. Stav byl tedy 3:6 pro hosty a vypadlo to, že utkání bude mít překvapivého vítěze. Domácí však v závěru zvýšili tempo. Nejdříve se prosadil po pěkné kombinaci Hájek. Poté využil chyby na polovině hřiště Sladký, když dorazil Tokošovu střelu. Dvě minuty a deset vteřin před koncem Vítkovice odvolali brankáře a odměnou jim byla vyrovnávací branka z hole Hájka, který vstřelil svoji čtvrtou branku v utkání. V poslední minutě základní hrací doby se již nic nestalo a šli jsme do prodloužení.

Otrokovice vyhrály buly, odvolaly brankáře a zkusily hru 4 na 3. Zatlačili soupeře před jeho branku a několikrát ji nebezpečně ohrozili. Ovšem pak udělali chybu v rozehrávce, kterou potrestal střelou do prázdné branky Rýpar a rozhodl tak o výhře domácích.

branky: 11. Lukáš Hájek, 22. Martin Tokoš, 23. Lukáš Hájek, 55. Lukáš Hájek, 58. Tomáš Sladký, 60. Lukáš Hájek, 62. Josef Rýpar - 2. Pavel Jurčík, 3. Marek Zapletal, 11. Lukáš Petřík, 36. Lukáš Petřík, 43. Martin Szweda, 45. Michal Nagy; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 233; zásahy brankářů:Petr Gurkovský 8 - Radovan Michajlovič 26; po třetinách: 1:3, 2:1, 3:2, 1:0;