Vítkovice Domácí
7:6p(1:3, 2:1, 3:2 - 1:0)
Otrokovice Hosté
Vítkovice
Gurkovský (Souček) - Hubálek, Šebesta, Nehera, Jastřembský, Hrubý L., Děček - Firda, Hájek, Rýpar, Tokoš, Sladký, Delong, Vilím, Gál, Bräuer, Besta
Otrokovice
Michajlovič (Malina) - Nagy Mi., Švajný, Kostka, Kvapil, Čevela, Štěpánek - Zapletal, Sovják, Pešat, Petřík, Jurčík, Kittel, Vykopal, Szweda, Kundrata

branky: 11. Lukáš Hájek, 22. Martin Tokoš, 23. Lukáš Hájek, 55. Lukáš Hájek, 58. Tomáš Sladký, 60. Lukáš Hájek, 62. Josef Rýpar - 2. Pavel Jurčík, 3. Marek Zapletal, 11. Lukáš Petřík, 36. Lukáš Petřík, 43. Martin Szweda, 45. Michal Nagy; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 233; zásahy brankářů:Petr Gurkovský 8 - Radovan Michajlovič 26;

Komentář k zápasu

Pantery čekalo těžké utkání proti vedoucímu celku Tipsport Superligy, kterého navíc nikdy neporazili na jeho hřišti. Vstup do utkání ovšem vyšel lépe Otrokovicím, které v čase 2:35 vedly už o dvě branky. V polovině první třetiny hosté ztratili míček na polovině hřiště a domácí tým tuto chybu potrestal brankou. Ovšem o chvíli později odpověděl Petřík a tak hosté zase vedli o dvě branky. Ve zbytku třetiny jsme mohli vidět vyrovnanou hru se šancemi na obou stranách, ale žádná dalši branka nepadla.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hráči z Ostravy, když po necelých třech minutách dokázali skóre vyrovnat. Trefili se Tokoš s Hájkem. Poté se hra vyrovnala. Divácí mohli sledovat atraktivní utkání, kdy se šance střídali na jedné i druhé straně. Nakonec to byli Panteři, kteří vstřelili branku. Po pěkné akci, kdy se dotkli míčku všichni hráči se trefil nekompromisně Petřík, který vymetl pavučiny v brance domácích. Do kabin se tady šlo za stavu 3:4 pro otrokovický celek.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s aktivně, když napadali rozehrávku hostů už od jejich branky. Byli to ovšem opět Panteři, kteří vstřelili branku. Tentokrát se trefil Szweda, když se zbavil svého hlídače a tváří v tvář si poradil s brankářem domácích. V čase 42:53 byl vyloučen Delong a hosté nabídnutou přesilovku využil z hole Nagyho. Stav byl tedy 3:6 pro hosty a vypadlo to, že utkání bude mít překvapivého vítěze. Domácí však v závěru zvýšili tempo. Nejdříve se prosadil po pěkné kombinaci Hájek. Poté využil chyby na polovině hřiště Sladký, když dorazil Tokošovu střelu. Dvě minuty a deset vteřin před koncem Vítkovice odvolali brankáře a odměnou jim byla vyrovnávací branka z hole Hájka, který vstřelil svoji čtvrtou branku v utkání. V poslední minutě základní hrací doby se již nic nestalo a šli jsme do prodloužení.

Otrokovice vyhrály buly, odvolaly brankáře a zkusily hru 4 na 3. Zatlačili soupeře před jeho branku a několikrát ji nebezpečně ohrozili. Ovšem pak udělali chybu v rozehrávce, kterou potrestal střelou do prázdné branky Rýpar a rozhodl tak o výhře domácích.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích, pana Pavla Bruse: "Paradox je, že i já i Kája jsme naštvaní. My jsme půlku zápasu hráli pod naším limitem. Špatné střídání a individuální chyby nás stály bod. V útoku jsme byli dlouho nepřesní a výborně zachytal Michaljovič, který dnes vychytal bod. Pochvalu kluci zaslouží za poslední třetinu a za zarputilost. Přejeme soupeři klidnou cestu domů."

Vyjádření trenéra hostí, pana Karla Ševčíka: "Když by mi někdo před zápasem řekl, že si z Vítkovic odvezeme bod, tak bych tomu skoro nevěřil. Po zápase celý tým cítí, že to měly být body tři. V závěru jsme nedokázali hru zklidnit a udržet míček v bezpečí, tedy na svých hokejkách. Prodloužení již bylo vabank. Na spoustě věcí musíme ještě zapracovat, spoustu věcí zlepšit. Jdeme s pokorou dál za společným cílem. Soupeři děkujeme za zápas."