Radovan Michajlovič: Sparta byla šťastnější

středa 18.10.2017 • Matěj Kostka

Radovan Michajlovič patří k nejlepším gólmanům v Tipsport Superlize, díky čemuž patří i do širšího kádru Reprezentace ČR. O víkendu odchytal celé utkání na Spartě, kde Panteři prohráli 3:2.

O víkendu jste po bojovném výkonu prohráli na Spartě 3:2, přičemž první branku jste si vstřelili vlastní. Můžeš prosím popsat co se tam stalo? 


Zápas to byl vyrovnaný a mohl vyhrát, kterýkoliv tým, bohužel Sparta byla šťastnější. Ten gól byl hodně smolný, po chycení balónku jsme šli střídat a já přihrál před brankoviště Sovičce (Tomáš Sovják), zajel s tím za branku a jelikož z obou stran ho napadal soupeř, tak to chtěl hrát naslepo backhandem před bránu, ale bohužel mu to sjelo a poslal to směrem k tyčce a mě to trefilo na klečící nohu a od ní do branky. Prostě smolný a náhodný gól, který se moc nedostává.


V loňské sezóně jsi odchytal jako jediný brankář v soutěži všechny utkání. Letos už ovšem chytal v Mladé Boleslavi Jarda Malina, takže tuto statistiku nezopakuješ. Chtěl si tento výkon zopakovat i letos nebo jsi rád, že dostal možnost v bráně i někdo jiný? 


To vše bylo hlavně zapříčiněné letním zraněním Jardy Maliny, jinak bych tolik prostoru určitě neměl. Letos jsem již počítal, že tolik času v bráně mít nebudu, ale nijak mi to nevadí. Občas jsem rád, když můžu odpočinout a sledovat zápas ze střídačky.


Momentálně máš průměr obdržených branek 3,54 na zápas, což tě řadí na druhé místo mezi brankáři. Sleduješ nějak tuto statistiku?

Kdybych řekl, že nesleduji tak bych lhal. 😊 Takže to sleduji a jsem rád, že průměr branek je takový, jaký je. Je to především dáno naší výbornou a disciplinovanou obrannou hrou.

V neděli hrajete proti Bohemce, která střílí spoustu branek. Šimek se Šárkou patří aktuálně mezi nejlepší střelce soutěže. Připravuješ se ně nějak speciálně?

Žádná speciální příprava na tyto hráče není, jen když jsou u míčku musím se vice soustředit, že spíš vystřelí, než přihrají. Ale Bohemka není jen o těchto dvou hráčích, většina týmu je technicky skvěle vybavena, takže očekávám trochu větší brankový příděl. 😊


Tým Bohemians má celkem slušnou formu, když dokázali v lize vyhrát již pětkrát v řadě. Připravujete proti takto rozjetému týmu nějakou speciální taktiku?

Tak jako na každý zápas a každého soupeře se v týdnu připravujeme trochu specificky a ani teď to nebude výjimka. Trenér Ševčík určitě vymyslí opět něco speciálního, čím je přehrát a porazit.

Zajímavost pro fanoušky. V kolika letech jsi dostal první pusu od holky?

Tak to už bude hodně dávno. Na to si živě ani nevzpomínám, ale nejspíš to bylo někdy ve školce, když všichni ostatní spali. 😂