Zapletal: Tuto sérii jdeme vyhrát a udělat pro to maximum na hřišti!

Marek Zapletal zhodnotil příčiny prohrané série s Pardubicemi a svěřil se nám, jak vnímá situaci, že se v boji o záchranu střetne s týmem Karlových Varů, kde ještě vloni působil jako hráč.

Sérii s Pardubicemi jsme prohráli po plném počtu sedmi zápasů. Kolik nás stála sil?

Nějaké síly nás stála, to je jasné, ale fyzicky si myslím, že jsme na tom dobře. Je to hlavně díky tomu, že jsme celou sérii nastupovali na tři kompletní lajny, tak se ta zátěž rozložila.

Byl zlomem v sérii závěr čtvrtého utkání, ve kterém jsme za stavu 2:1 na zápasy přišli v posledních 13 vteřinách o dvoubrankový náskok?

S odstupem času to hodnotím, že ano. Tam se to mělo udělat lépe a udržet zápas, který byl jasně v naší režii.

Bude těžké se po psychicky vypjaté sérii s Pardubicemi zase nastartovat?

Co bylo to bylo, teď je zde nová série a my do ní musíme jít s čistou hlavou, pak máme šanci uspět.

Každý si to musí v hlavě uspořádat tak, že tuto sérii jdeme vyhrát a udělat pro to maximum na hřišti! Každý se musíme teď obětovat pro tým a víme že to bude bolet.

Teď nás čekají Karlovy Vary. Jsme tentokrát mírným favoritem my?

V play-down je tohle zrádné a nemá cenu si říkat, kdo je favorit. Charakter a síla týmu ukáže, jak na tom budeme v těchto těžkých chvílích.

Sledujete, jak se vyvíjí play-off první ligy, odkud vzejde soupeř pro vítěze série?

Téměř vůbec, zajímá mě teď tahle série.

Loni jsi s Karlovými Vary postoupil do superligy, teď proti nim nastoupíš v sérii o záchranu. Bude to pro tebe zvláštní pocit?

Tuhle sérii jsem si nepřál, aby vůbec byla. Ale osud to tak asi chtěl. Ano, bude to pro mě specifické, nicméně vím, kde jsem doma a za koho válčím, a to jsou Panteři!

Na koho z týmu soupeře si musíte dát největší pozor?

Ty jména jsou daná už snad i historicky. Jsou tam kluci, co už toho taky prošli více. Stačí se podívat na bodování. Kovboj (Strachota) s Klápičem (Klápa) jsou nebezpeční, ale to neznamená, že ostatní ne. Budeme se muset dobře připravit.

V play-down nastupuješ s odbarvenými vousy. Jde o sázku?

Vousy jsou odbarvené kvůli hokejovému play-off dorostu, kdy jsme museli i my trenéři. Nemá to nic společné s florbalem, ačkoliv to tak vypadá.

Na závěr bych chtěl poděkovat věrným Panterským divákům, že nás podporují, když se nedaří podle představ a moc bych si přál, aby nás přišli nebo přijeli podpořit i následujících zápasech.

Možná ani neví, jak nás ženou dopředu a kolik energie nám dávají! Moc všem děkujeme!

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři