Kolaps v závěru a áčko Panterů před superligovou pauzou opět prohrálo

Druhé vítězství sezony měli na dosah, ještě v 59. minutě vedli doma nad Libercem 5:3, jenže hráči PSG Panthers Otrokovice nezvládli závěr a v prodloužení prohráli 5:6.

Livesport Superliga, 8. kolo, so 22.10.2022, SH Štěrkoviště Otrokovice
PANTEŘI
Liberec
5:6
1:1, 3:2, 1:2

PSG PANTHERS OTROKOVICE - FBC LIBEREC 5:6 pp

branky: 13. František Vykopal, 21. František Vykopal, 28. Peter Nehila, 33. Jakub Grich, 53. Jiří Halama - 17. Filip Smutný, 36. Jakub Pařízek, 37. Prokop Ferdan, 59. Vojtěch Wiener, 60. Tomáš Dlesk, 61. Šimon Stránský; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:2; využití: 1:0;  diváků: 190; zásahy brankářů: Adam Kohút - 18 - Daniel Műck - 15; po třetinách: 1:1, 3:2, 1:2 - 0:1

Sestřih utkání:

PANTEŘI: Kohút, Steiger - Horák, Sovják, Kelemen, Kostka, Kubíček, Kopecký, Šefčík - Červenka, Gašparík, Grlický, Jurčík, Hrabal, Nehila, Halama, Štourač, Vykopal, Grich
Liberec: Mück, Chlad - Kárník, Dlesk, Baudisch, Šoltys, Pařízek, Janeček - Valeš, Mádlo, Smutný, Stránský, Ferdan, Macháč, Wiener, Václavík, Světlík, Faxa

Po vypadnutí z poháru nastoupili Panteři do superligového utkání v plné síle a od začátku si šli za výhrou. V polovině zápasu vedli 4:1, dvakrát se trefil Vykopal, k němuž se přidali Nehila s Grichem.

Pak ale přišla první slabší chvilka našeho mužstva a Liberec dvěma slepenými góly snížil na nejtěsnější rozdíl. Když Halama v 53. minutě zajistil znovu dvougólový náskok a Panteři kontrolovali hru, vypadalo to, že dojdou k důležité výhře.

Liberec ale zariskoval při hře bez brankáře, v čase 58:50 korigoval Wiener a 25 vteřin před koncem srovnal Stránský, který po pouhých 19 vteřinách prodloužení rozhodl o sedmé superligové porážce Panterů v zatím hodně nepovedené sezoně.

Po osmi kolech jsou předposlední a příští utkání odehrají až po reprezentační přestávce 17. listopadu v Pardubicích.