Panteři i přes zlepšený výkon na vítězství nedosáhli

V neděli byl na pořadu dne druhý čtvrtfinálový zápas mezi domácími Fat Pipe Florbal Chodov a Hu-Fa Panthers Otrokovice. Panteři měli pouze jeden den na oklepání se z drtivé porážky, kterou utrpěli v sobotu. V sestavě bylo několik změn, mezi ty nejzásadnější patřil bezesporu přesun Karla Ťopka do obranné dvojice s Matějem Kostkou a nástup Lukáše Petříka na centru první formace.
Superliga 2016/2017, ČF2, ne 12.3.2017, SH Jižní Město
FAT PIPE Florbal Chodov
PANTHERS OTROKOVICE B
6:2
3:1, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 5. Sýkora (Vávra), 14. Tyl, 19. Kašovský (Vávra), 42. Dóža (Tyl), 49. Pražan (Sýkora), 58. Tyl (Vávra) - 5. Szweda (Zapletal), 50. Kostka (Petřík). Rozhodčí: Dolanský Jiří, Sýkora Vojtěch. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 20:14.

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) - Pražan, Procházka, Jirásek, Sýkora, Kotlas, Bouša - Kašovský, Tyl, Vávra T., Vávra M., Pražák, Koutný, Chmelíček, Vošta, Dóža, Strachota, Plíhal
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Malina) - Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Michal Nagy, Martin Szweda - Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Martin Nagy, Martin Krchňáček, Sebastian Bobáčik, Tomáš Sovják, Lukáš Volek

Byl to však opět domácí tým, který udeřil jako první. Klasická akce Chodova, tedy lob do předbrankového prostoru, opět nesla ovoce a přesným střelcem byl Tomáš Sýkora. Za necelou minutu však přesnou střelou na bližší tyč vyrovnával obránce Panterů Martin Szweda. Chodov však opět nemilosrdně trestal zaváhání otrokovické obrany, ve 14. minutě Miloš Tyl zvyšoval na 2:1 pro pražský tým. Panteři se následně museli dvakrát bránit pouze ve 4 hráčích. První oslabení po faulu Pavla Jurčíka ještě otrokovičtí borci zvládli ubránit, ovšem druhé sporné vyloučení Martina Krchňáčka už v závěru přesilové hry potrestal domácí Kašovský.

Do druhé třetiny nastupovali Panteři s dvoubrankovým mankem, ale oproti sobotnímu zápasu Panteři cítili šanci na dobrý výsledek. Otrokovice se mnohem víc snažily ohrožovat Barákovu branku častou střelbou, jenže věž v chodovské bráně se se všemi pokusy poradila. V dobré pozici se objevil znovu Martin Szweda, který byl v zápase hodně při chuti, ovšem jeho blafák do backhandu Barák konečky prstů vytěsnil. Při Panterech však byla i velká porce štěstí, nejproduktivnější hráč Superligy Patrik Dóža několikrát přestřelil bránu, když se ocitl sám před Michajlovičem. Po druhé třetině se tak skóre zápasu neměnilo.

Začátek třetí části bohužel Panterům příliš nevyšel. Už po 63 vteřinách se prosadil Patrik Dóža. Otrokovice se snažily o kontaktní branku, avšak výborné bloky domácích s podporou brankáře Baráka jim nedovolila zužitkovat vytvořené šance. Pomyslný poslední hřebík do rakve přišel ruku v ruce se střelou Paražana, který ve 49. minutě zvyšoval již na 5:1. Panteři alespoň korigovali stav utkání na 5:2 po přesilovkové trefě Matěje Kostky. Poslední zápis v kolonce střelců však patří chodovskému Tylovi, který stanovil dvě minuty před koncem výsledek zápasu na 6:2 pro domácí.

Panteři sice ani v druhém zápase nedokázali úřadujícího mistra porazit, nicméně jejich výkon byl rapidně lepší, než v prvním čtvrtfinálovém utkání. Chodov rozhodně nečeká na horké půdě na Štěrkovišti nic jednoduchého, již několikrát Panteři ukázali, že s podporou svých fanoušků jsou schopni porazit jakýkoliv tým! Sobotní utkání se hraje od 20 hodin, nedělní pak v 18:00. V play-off se nedáme!

Komentář trenéra domácích Davida Podhráského: "Opět jsme velmi dobře bránili a mohli se opřít o brankáře. V útoku to nebylo dneska s takovou lehkostí jako včera, ale to jsme čekali. Jsme rádi, že máme oba domácí body a věříme, že se čtvrtfinálová série už na Jižní Město vracet nebude, byť víme, že nás čekají dva strašně těžké zápasy na horké otrokovické půdě!"

Komentář k utkání trenéra hostí Karla Ševčíka: „ Dnes z naší strany velmi dobře odbojovaný zápas, byť výsledek je takový, jaký je. V 1. třetině jsme šli zbytečně do oslabení, nicméně jsme bojovali dál a bohužel jsme spálili celou řadu šancí, což se v play-off trestá. Nic se neděje, jedeme dál a budeme bojovat o vítězství na otrokovické půdě.“