Panteři odvrátili první hrozbu sestupu, série s Vary pokračuje ve středu doma

Áčko PSG Panthers Otrokovice v superlize ještě žije. V neděli vyhrálo v Karlových Varech 4:3, v sérii snížilo na 1:3 a vynutilo si pátý zápas, který se odehraje ve Sportovní hale na Štěrkovišti ve středu od 18 hodin.

Livesport Superliga, 4. kolo, ne 2.4.2023, HMS Karlovy Vary
Karlovy Vary
3:4
1:3, 1:1, 1:0

FB Hurrican Karlovy Vary - PSG PANTHERS OTROKOVICE 3:4
branky: 3. Matyáš Velc, 33. Michal Klápa, 43. Michal Strachota - 3. Marek Zapletal, 4. František Vykopal, 12. Tomáš Sovják, 28. Marek Zapletal; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 285; zásahy brankářů: Daniel Váradi 13 - Adam Kohút 18; po třetinách: 1:3, 1:1, 1:0

Karlovy Vary: Váradi, Ernst, Eckhardt - Korbel, Nushart, Zeman - Strachota, Klápa, Svatek, Zavadil, Navrátil, Lebeda, Lang, Hurt, Velc, Zahraj, Tomčo, Torma, Šimeček, Kalaš
PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Halama, Šefčík, Kubíček, Kelemen, Grlický - Grich, Hrabal, Nehila, Zapletal, Minich, Šťourač, Vykopal, Červenka, Zouhar, Štourač

Existenční utkání jsme začali dobře, i když jsme inkasovali už ve 3. minutě. Za 44 vteřin jsme ale bleskově otočili po trefách Zapletala s Vykopalem. Ještě před přestávkou navýšil náskok na dva góly Sovják, jemuž nachystal šanci krosem Zapletal.

Nejstarší hráč mužstva pak ve 28. minutě zakončil pěknou souhru s Nehilou a nakonec to byla vítězná branka. Vary snížily na rozdíl gólu, více jim ale Kohút v bráně nepovolil. Nakonec nás tak nemuselo mrzet, že jsme další vyložené šance nevyužili.