Panteři poprvé v play-down prohráli, v sérii ale pořád vedou

A-tým PSG Panthers Otrokovice potřebuje pořád dvě vítězství, aby se zachránil v superlize. Po dvou výhrách v Pardubicích podlehl doma v sobotním utkání 3:6, další duel se hraje ve Sportovní hale na Štěrkovišti v neděli od 16 hodin.

Livesport Superliga, 3. kolo, so 11.3.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
Pardubice
3:6
0:3, 1:1, 2:2

PSG PANTHERS OTROKOVICE - SOKOLI Pardubice 3:6

branky: 30. Martin Ležatka, 50. Peter Nehila, 58. Peter Nehila - 1. Adam Šmíd, 4. Lukáš Prix, 15. Martin Zozulák, 29. Lukáš Kučera, 41. Lukáš Prix, 60. Ivo Teichman; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 5:1; využití: 0:1; diváků: 319; zásahy brankářů: Adam Kohút 5 - Matěj Denemark 12; po třetinách: 0:3, 1:1, 2:2

PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Halama, Šefčík, Kubíček, Kelemen, Grlický - Grich, Hrabal, Nehila, Zapletal, Minich, Šťourač, Vykopal, Červenka, Ležatka M., Ležatka D., Medek, Jurčík, Kopecký
Pardubice: Haleš, Denemark - Šimák, Kaluža, Kohoutek, Nezval, Slabý, Ďopan - Teichman, Zozulák, Šmíd, Burian, Pakosta, Kučera, Žáček, Bína, Křinka, Machatý, Puchner

Zatímco na východě Čech jsme se v obou zápasech ujali vedení, tentokrát jsme inkasovali už po 16 vteřinách od nejlepšího hráče hostů Šmída. První třetinu jsme prohráli 0:3, soupeřova brankáře jsme prověřili pouze dvěma střelami.

V prostřední třetině jsme byli přece jen aktivnější, ujala se ale jen rána Martina Ležatky, který snižoval na 1:4. Hned 7 vteřin po zahájení poslední třetiny jsme znovu neuhlídali první pardubický útok a čtyřbrankové manko jsme už nestačili zlikvidovat, byť se Nehila trefil v přesilovce a při risku bez gólmana.