Panteři si připsali druhou výhru v řadě

04.10.2016 • Jaromír Malina

K 4. kolu Tipsport Superligy zavítal na Štěrkoviště v souboji proti Hu- Fa Panthers Otrokovice tým ACEMA Sparta Praha. Pražský tým ještě v sezóně nebodoval, Panteři naopak chtěli navázat na bodový zisk ze středečního utkání proti brněnským Bulldogs.

Panteři do zápasu vstoupili velice dobře, od první minuty určovali tempo zápasu. První branka přišla v 9. minutě, kdy sparťanské obraně utekli Jurčík s Uhrinovským a druhý jmenovaný brejk zakončil. Sparta se ke konci první třetiny také dokázala prosadit, konkrétně Ondřej Svatoš. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Na začátku druhé třetiny Panteři hráli přesilovou hru, ale nepodařilo se jim ji využít. Nedlouho poté tu samou možnost dostala i Sparta a počínala si mnohem lépe. Byl to opět Ondřej Svatoš, který přesně zakončoval a pražané odskočili do jednobrankového vedení. Vyrovnání přišlo ve 35. minutě zápasu, Karel Ťopek rozehrával na polovině hřiště a přesnou křížnou přihrávkou našel Martina Nagye, který přesně zakončil a vyrovnal na 2:2. Za tohoto stavu 2. třetina skončila.

Ve třetí části si domácí na začátku vytvořili několik gólových příležitostí, ovšem sparťanský brankář Beneš odolával. Zlom v zápasu přišel v 50. minutě. Během 38 vteřin se postupně trefili domácí hráči Szweda, Jučík a Krchňáček. V tuto chvíli byl stav již 5:2 a domácí směřovali za svým druhým domácím vítězstvím v řadě. V 56. minutě ještě korigoval na 5:3 Ondřej Svatoš a dovršil tak hattrick, ale to bylo od sparťanských hráčů, co se týče vstřelených branek, vše. V závěru zápasu se ještě prosadili domácí Jurčík a Sovják, kteří stanovili konečné skóre zápasu 7:3.

Tým Hu-Fa Panthers Otrokovice je po nekompletním 4. kole v průběžné tabulce se ziském šesti bodů na 4. místě. V pondělí 10. 10. se postaví před televizními obrazovkami týmu Technology Florbal MB. Zápas se hraje od 18:00 ve sportovní hale Euronics ve Zlíně. Přijďte podpořit Pantery v další superligové bitvě!

Hu-Fa Panthers Otrokovice - ACEMA Sparta Praha 7:3

branky: 9. Lukáš Uhrinovský, 35. Martin Nagy, 50. Martin Szweda, 50. Pavel Jurčík, 50. Martin Krchňáček, 60. Pavel Jurčík, 60. Tomáš Sovják - 17. Ondřej Svatoš, 32. Ondřej Svatoš, 56. Ondřej Svatoš; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 320; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 25 - Martin Beneš 10; po třetinách: 1:1, 1:1, 5:1;

Komentář trenéra hostů Jaroslava Berky: Jak řekl kolega. Domácí zahráli velmi zodpovědně. Byli trpělivější než my. Bojovností dokázali Otrokovice překlopit zápas na svou stranu. Děkujeme za zápas.

Komentář trenéra domácích Karla Ševčíka: Gratuluji soupeři k slušnému výkonu. Musím opět pochválit celý náš tým, že dokázal dodržet stanovenou taktiku. Velmi dobře opět zachytal Michajlovič a celý tým musím znovu pochválit za skvělou organizovanost a trpělivost na šance, které přišli.

Otrokovice Domácí
7:3(1:1,1:1,5:1)
Sparta Hosté
Otrokovice
Michajlovič (Majrich) - Jakub Zatloukal, Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Adam Pančocha, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, David Hrdina
Sparta
Beneš (Kotouček) - Ježek, Kadoch, Vrána, Marvánek, Rebro, Rodina - Ujhelyi, Zouzal, Košir, Bína, Zeman, Jaroš, Svatoš, Kareš, Krejča, Časar, Kalaš, Pruner

Branky a nahrávky: 9. Uhrinovský, 35. Martin Nagy, 50. Szweda, 50. Jurčík, 50. Krchňáček, 60. Jurčík, 60. Sovják - 17. Svatoš, 31. Svatoš, 56. Svatoš. Rozhodčí: Gavlas Libor, Mikula Lukáš . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 . Diváci: 320. Střely na branku: 28:17 .