Panteři televizní duel v Pardubicích nezvládli, závěr pokazila šarvátka

Reprezentační přestávka A-týmu PSG Panthers nepomohla. V prvním zápase po mistrovství světa prohráli v přímém přenosu stanice ČT sport v Pardubicích 5:7 a v tabulce superligy zůstali předposlední. Už v sobotu od 18 hodin přivítají na Štěrkovišti druhé Vítkovice.

Livesport Superliga, 9. kolo, čt 17.11.2022, SH Dašická Pardubice
Pardubice
7:5
2:2, 2:1, 3:2

SOKOLI Pardubice - PSG PANTHERS OTROKOVICE 7:5

branky: 8. Lukáš Kučera, 11. Adam Šmíd, 27. David Žáček, 33. Lukáš Kučera, 47. Lukáš Kučera, 52. Lukáš Kučera, 60. Ivo Teichman - 5. Ronald Gašparík, 8. František Vykopal, 37. Filip Hrabal, 49. František Vykopal, 60. František Vykopal; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1 + Vojtěch Kaluža 4:1 + Ronald Gašparík 4; využití: 1:0; diváků: 546; zásahy brankářů: Matěj Denemark 11 - Adam Kohút 10; po třetinách: 2:2, 2:1, 3:2

Pardubice: Denemerk, Haleš - Kaluža, Viterna, Nezval, Burian, Ďopan, Šimák - Pakosta, Zozulák, Kohoutek, Kučera, Teichman, Žáček, Šmíd, Prix, Křinka, Černý, Machatý
PANTEŘI: Kohút, Steiger - Sovják, Kubíček, Kopecký, Šefčík, Hrabal - Červenka, Gašparík, Grlický, Jurčík, Kelemen, Nehila, Halama, Vykopal, Grich

Duel tabulkových sousedů začali lépe Panteři, po střelách Gašparíka s Vykopalem vedli na začátku 8. minuty 2:0. Pak si ale vybral dvě slabší chvilky brankář Kohút a Pardubice do první přestávky srovnaly. Další velké šance Panteři nevyužili a nakonec na to doplatili.

Od té doby už tahali za kratší konec provazu, druhou třetinu prohráli 1:2 a v závěrečné si Pardubice udržovaly dvoubrankový náskok. Kontaktní gól vstřelil při power play Vykopal až příliš pozdě (59:53).

Snaha o vyrovnání vyústila jednak k sedmému gólu domácích do prázdné brány a vzápětí pak k vzájemné potyčce. Tu vyprovokoval domácí útočník Prix nevhodnou oslavou gólu. Gašparík neudržel nervy, lehce se po něm ohnal florbalkou a do strkanice se zapojil i mstitel Kaluža. Gašparík i Kaluža pak za šarvátku vyfasovali červenou kartu a trest do konce zápasu.

!!! KUPUJTE ONLINE VSTUPENKY NA TICKETPORTAL.CZ ZDE !!!