Panteři úspěšně vstoupili do poháru výhrou v Kopřivnici

Panteři začali pouť pohárem Českého florbalu v Kopřivnici, kde po vyrovnaném průběhu, v poslední části zlomili houževnatého soupeře a vezou domů postup.

Pohár ČF, 5. kolo, út 27.9.2022, SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice
Kopřivnice
3:5
1:2, 2:1, 0:2

FBC Vikings Kopřivnice - PANTHERS OTROKOVICE 3:5

branky: 17. Lukáš Michna, 21. Jakub Kostelník, 28. Jan Toman - 5. Filip Hrabal, 6. Vlastimil Červenka, 35. Pavel Jurčík, 48. Peter Nehila, 60. Vlastimil Červenka; rozhodčí: Jaromír Kubáč - Radim Klimecký; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Jakub Strakoš -4 - Miroslav Steiger -3; po třetinách: 1:2, 2:1, 0:2

Kopřivnice: Strakoš (Mikušek) - Toman, Nehera, Michna, Monsport - Zátopek, Kubátko, Kostelník, Sochna, Kresta, Holaň, Lichnovský, Janek, Toman, Jahoda, Telčer
PANTHERS OTROKOVICE B: Steiger (Kubíček M.) - Horák, Sovják, Kelemen, Kubíček L., Kostka, Jurčík, Kopecký - Hrabal, Červenka, Nehila, Grlický, Vykopal, Štourač

Začátek zápasu Panterům vyšel a nervózně hrající Vikingy A-tým přehrával a vybudoval si slibné dvoubrankové vedení.

Až na konci první třetiny se domácí začali osmělovat a dokázali zásluhou Michny snížit a dokonce na začátku druhé bleskově vyrovnat. Obraz hry se změnil a zaplněná aréna hnala domácí za obratem, který dokonal Jan Toman v přesilovce.

Panteři se ale nevzdali a do konce druhé třetiny dokázal skóre srovnat Jurčík. Ve třetí části strhli, zásluhou Nehily a jeho důrazu v brankovišti, výsledek na svoji stranu a díky dobré obraně otupili snahu domácích o vyrovnání v závěrečné power-play.

Vítězství potvrdil Červenka gólem do prázdné brány a konečně se týmu podařilo v této sezóně vyhrát v základní části a tím pádem postoupit do dalšího kola poháru.