Panteři v euforii, čtvrtfinále jsme ukončili v Hradci v nájezdech

Už to vypadalo, že A-tým Goldea Panthers Otrokovice bude muset nastoupit v Hradci Králové ke čtvrtému zápasu čtvrtfinále, když tři vteřiny před koncem normální hrací doby srovnal Martin Ležatka a obrat jsme završili téměř dokonalými nájezdy. Celou sérii jsme tak vyhráli 3:0 na zápasy, semifinále startuje už následující víkend.

1. Liga, 3. kolo, so 9.3.2024, SH Třebeš Hradec Králové
FBC Hradec Králové
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
2:3
0:0, 1:1, 1:1

FbC Respect Hradec Králové - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 2:3pn

branky: 27. Lukáš Gregor, 44. Lukáš Gregor - 30. František Vykopal, 60. Martin Ležatka, N Josef Štourač; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 1 + Martin Krejčí 4:2; využití: 1:1; diváků: 343; zásahy brankářů: Ondřej Bárta 27 - Adam Kohút 10; po třetinách: 0:0, 1:1, 1:1, 0:0

FBC Hradec Králové: Bárta, Šimeček - Koubek, Heger, Sucharda, Nerad, Nosek, Dlesk, Velc, Gregor, Hušek, Wolf, Krejčí, Švitorka, Hanzlík, Kuštan, Fous, Nepraš, Prášek
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kopecký, Kelemen, Kubíček - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Ležatka D., Ležatka M., Procházka, Štourač A., Šeďa, Hrtús, Kokeš, Brázdil

Tým se v Hradci mohl spolehnout na mohutnou podporu fanoušků, kteří zaplnili celý autobus. Dlouho sledovali šachovou partii s minimem šancí, především domácí hráli opatrně, až dobře si pamatovali deset inkasovaných branek ze druhého zápasu v Otrokovicích.

Góly začaly padat až v prostřední třetině v přesilovkách. Hradeckou využil Gregor, vzápětí srovnal ránou z první Vykopal. Domácí se na začátku třetí části utrhli díky Gregorovi podruhé do vedení a když jsme pak v závěru nevyužili čtyřminutovou početní výhodu, vypadalo to špatně. Záchrana přišla v čase 59:57, kdy Martin Ležatka tečoval do sítě střelu Vykopala.

V prodloužení jsme Hradec přestříleli 6:0, rozhodnout ale musely až nájezdy. Bravurní Kohút zlikvidoval všechny čtyři, my jsme byli naopak až na Červenku v první sérii úspěšní - postupně se trefili Vykopal, Martin Ležatka a Josef Štourač.