Panteři vydřeli doma tři body s Královskými Vinohrady

A-tým PSG Panthers Otrokovice oživil naději na postup do předkola superligového play-off. Královské Vinohrady doma přetlačil 4:2 a desáté Ostravě se přiblížil na rozdíl čtyř bodů. Zároveň před nedělním duelem v hale mistrovské Mladé Boleslavi opustil předposlední místo.

Livesport Superliga, 15. kolo, pá 16.12.2022, SH Štěrkoviště Otrokovice
Vinohrady
4:2
1:0, 0:0, 3:2

PSG PANTHERS OTROKOVICE - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:2

branky: 5. Peter Nehila, 44. Jakub Grich, 49. Jiří Halama, 57. František Vykopal - 41. Vojtěch Klápa, 58. Ondřej Plíhal; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 120; zásahy brankářů: Adam Kohút -2 - Roberts Blumbergs -3; po třetinách: 1:0, 0:0, 3:2

Sestřih zápasu:

PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Kubíček, Hamala, Šefčík, Kopecký, Horák - Hrabal, Grlický, Kelemen, Krčma, Minich, Nehila, Halama, Grich, Vykopal, Zouhar
Vinohrady: Blumbergs, Křepelka - Horák, Kellermann, Hartman, Procházka Ja, Procházka Ji, Stuchlík - Kužel, Klípa, Gärtner, Trojáček, Hájek, Pergler, Plíhal, Pinkas

Skóre defenzivně laděného utkání otevřel v 5. minutě Nehila, na další branku se ale čekalo až do 41. minuty, kdy hosté srovnali. Všechno podstatné se událo v závěrečné třetině. Vedení nám vrátil rychle Grich, na 3:1 zvyšoval Halama po asistenci Marka Zapletala, který tým posílil těsně před zápasem stejně jako Matyáš Zouhar, nováček z prvoligového celku Aligators Klobouky.

Pojistku přidal kanonýr Vykopal, Vinohrady snížily při risku bez gólmana, více jsme jim ale nedovolili. I proto, že jsme poslední minutu odehráli v přesilovce, a celé utkání výborně blokovali. Nejlepší výkon v sezoně pak podal brankář Kohút, který zaznamenal 22 zákroků.