Den plný florbalových soubojů, zážitků a krásných vzpomínek, to byl letošní Panthers cup 2023

V neděli 15. ledna žila městská sportovní hala v Otrokovicích florbalem. Konal se zde dětský turnaj v kategorii elévků, za účasti 8 týmů z Moravy i Slovenska.

Tradice pokračuje. Na loňský nultý ročník Panthers cupu, který odehráli mladší žáci, letos navázal turnaj v kategorii elévků. Městská sportovní hala přivítala celkem 8 týmů, včetně jednoho zahraničního. Naše pozvání přijali Zlín Lions, Florbal Vsetín, Hattrick Brno, TROOPERS, Snipers Třebíč a slovenský tým AS Trenčín Florbal. Domácí Panteři měli v turnaji dvojnásobné zastoupení. Tým White, složený ze zkušených hráčů a tým Black, kde bylo víc nováčků a méně zkušených hráčů.

První zápasy obstarali domácí proti sousedům ze Vsetína a Zlína. Postupně se na hrací ploše vystřídaly všechny týmy a bylo vidět, že herní kvalita týmů je výborná. Zápasy byly vyrovnané a hráči před velmi slušně zaplněnou halou předváděli úžasné výkony.

Vrcholem turnaje nakonec byl zápas týmu z Trenčína proti domácím Panthers White. Kulisa tohoto zápasu měla superligové parametry. Týmy se přetahovaly o výsledek a daly do zápasu opravdu vše. Nakonec se štěstí přiklonilo k hostům a kluci z Trenčína zvítězili trefou 20 sekund před koncem. Toto vítězství se nakonec ukázalo jako klíčové a znamenalo, že červeno-bílý Trenčín si odvezl zlato. Tým Panthers White na závěr porazil silný Hattrick Brno a tím si zajistil stříbrnou medaili a Hattrick poslal na třetí příčku.

Byl to velice vyrovnaný turnaj a na medailové pozice mohl dosáhnout kdokoliv. Na nepopulární čtvrté příčce skončili brněnští TROOPERS. Na pátém a šestém místě sousedi ze Vsetína a ze Zlína. Na sedmém místě nemocemi oslabená Třebíč a na posledním místě tým nováčků a méně zkušených hráčů Panthers Black.

Byl to náročný jednodenní turnaj, který se hrál systém každý s každým a o konečném pořadí rozhodoval celkový počet získaných bodů. Každý tým během dne sehrál porci 7 zápasů, a tak všichni kluci i holky museli ze sebe vydat maximum. I přes tento náročný program si všichni celý den plný florbalu moc užili, a to víc díky úžasné atmosféře vytvořené jednotlivými týmy rodičů a kamarádů.

Před vyhlášením celkových vítězů byl vyhlášen nejlepší střelec turnaje a taký nejlepší hráč z každého týmu. Nejlepším střelcem turnaje stal domácí hráč David Zpěvák!

“Všem účastníkům turnaje bych rád poděkoval za předvedené výkony a doufám, že si turnaj užili. Ale je potřeba poděkovat i všem rodičům, pořadatelům a sponzorům, bez kterých by tento turnaj nemohl být,“ shrnul na závěr organizátor turnaje a trenér elévků Panthers Otrokovice Martin Kostka.

Turnaj byl realizován za finanční podpory Města Otrokovice.

Týmy Panthers Otrokovice na tomto turnaji reprezentovali:

Panthers White – Kuba Medek, David Zpěvák, Michal Kostka, Robin Matulík, Igor Norek, Adam Kulhánek, Ondra Drábek, Šimon Drábek, Jan Svoboda a Alex Grivalský Miklík.

Panthers Black – Lukáš Dřímal, Tom Zavadil, Simon Zavadil, Tom Vajdík, Tom Stuchlík, Adam Zuzaník, Matyáš Mahdal, Viktor Zachoval, Martin Holeček.     

Celou fotogalerii z turnaji si můžete prohlédnout ZDE.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři