Na pražském PFC to malým Panterům dvakrát cinklo, vybojovali zlato a bronz

Panteři, v kategorii přípravka a mladší žáci, zahájili jarní sezónu velkých turnajů pražským Prague Floorball Cup Spring 2023 a to velmi úspěšně. 

Elévci obhájili loňské zlato a mladší žáci vezou domů bronzové medaile!

ELÉVCI

Tým elévků ročníku 2013 vyrážel na pražský turnaj jako obhájce loňského vítězství, a tedy i jako jeden z velkých favoritů této kategorie.

Těsně před turnajem vypadl z týmu z důvodu nemoci střelec a nejlepší hráč lednového PFC Mini Michal Kostka. Naštěstí kluci ukázali sílu týmu a v prvním zápase potvrdili roli favorita a zvítězili 10:1.

I v dalších zápasech jsme dominovali a skupinovou část jsme uzavřeli vítězstvím 8:0 nad týmem z Bratislavy a celkovým skóre 35:4. Tím jsme potvrdili první místo ve skupině a postoupili do finálové skupiny, kde už se hrálo o medaile.

V neděli jsme se mohli dobře vyspat, protože náš první zápas začínal až v 11:20. Tentokrát jsme narazili na již tradičního soupeře Black Angeles 2013. I přes počáteční nervozitu kluci po poločase vedli 3:0. Ve druhé části sice soupeř snížil na 3:1, ale to naše kluky nastartovalo a třemi rychlými góly zvýšili na 6:1 a nakonec se radovali z vítězství 8:2.

V tento moment nás čekal poslední, a nakonec i finálový zápas proti Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. Asi jako každé finále i toto začalo nervózně, a i proto na tabuli svítilo po poločase skóre 2:2. Soupeř bojoval a chtěl urvat vítězství na svou stranu, ale kluci dřeli, vymáčkli ze sebe maximum a zaslouženě vyhráli 6:2 a tím i celý turnaj bez jediné prohry a s celkovým skóre 49:8.

"Všem klukům děkuji za úžasné výkony a rodičům za podporu a skvělou atmosféru, kterou nám i na tomto turnaji připravili,“ poděkoval závěrem trenér Martin Kostka.

Na turnaji nás reprezentovali Kuba Medek, David Zpěvák, Robin Matulík, Igor Norek, Honza Svoboda, Alex Grivalský Miklík, Dominik Hána, Tom Zavadil, Simon Zavadil a Adam Kulhánek.

Trenéři: Martin Kostka, Jana Grivalská Miklíková, Dan Medek a Igor Norek

FOTOGALERIE

MLADŠÍ ŽÁCI

Oproti loňskému roku, kdy se turnaje účastnilo 10 týmů, se letošní konkurence v kategorii mladších žáků rozrostla na úctyhodných 32 mužstev.

Naši Panteři, posílení o dva zástupce Zlín Lions, se v základní skupině utkali se dvěma slovenskými celky Galaktikos Bratislava a Surikaty Košice, oba přesvědčivě porazili 9:0.

Nejtěžším soupeřem ve skupině byl neznámý tým Florbal Olymp, který naše kluky trochu potrápil a předvedl bojovný výkon, ale i tak jsem utkání dovedli k vítěznému konci 5:2.

Skupinu jsme s přehledem vyhráli a postoupli do play-off A, kterého se účastnilo celkem 16 týmů, tedy 2 nejlepší z každé skupiny. V osmifinále jsme narazili na pražský tým Acema Sparta Blue, v utkání jsme dominovali s výsledkem 9:0.

Čtvrtfinále již byl mnohem vyrovnanější souboj se známými Snipers Bratislava. Dlouho se oba týmy tahaly o výsledek, ale kluci díky i proměněnému nájezdu, nenechali soupeře utkání zdramatizovat a pohlídali si vítězství 4:2.

V semifinále nás čekali dobře známí brněnští Buldoci, se kterými se pravidelně potkáváme v národní lize. Utkání bylo velmi dramatické a vypjaté, oba týmy si sáhly na dno svých sil, ale bohužel tentokrát byl o kousek šťastnější soupeř, který slavil výhru 7:6.

I přes velké zklamání z tohoto zápasu, byl pro nás turnaj velmi úspěšný a v nabité konkurenci si domů vezeme bronzové medaile. Děkujeme klukům za bojovné výkony a všem rodičům za skvělou podporu.

„Přestože jsme odjížděli z Prahy zklamaní po prohraném semifinále, dnes už všichni kluci zase dřeli na tréninku. Hodili jsme porážku za hlavu a opět získali víru, že můžeme vyhrát nadcházející turnaj v Ostravě. Myslím si, že někdy musíte nešťastně prohrát, abyste byli v budoucnu silnější, i tomto sport je,“ zhodnotil turnaj trenér mužstva Tomáš Ťopek.

Tým se představil ve složení Lukáš Zelík, Jonáš Konior, Jakub Kračina, Martin Pšenčík, Tomáš Kulhánek, Vít Šindelář, Robin Hasík, Martin Niklfeld, Filip Janča, Filip Klinkovský, Jakub Ťopek, Jan Ťopek, Adam Langer, Daniel Matoušek, Jakub Illeš a Adam Martínek.

Trenéři: Tomáš Ťopek a Petr Klinkovský

FOTOGALERIE

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři