Nejmladší kategorie Panterů hodnotí úspěšnou sezónu

Nejmladší Panteři v kategorii přípravka a elévci úspěšně ukončili letošní působení ve Zlínské lize a těší se na jarní turnaje. Jaká byla letošní sezóna a co je dále čeká, se dozvíte v krátké reportáži.

PŘÍPRAVKA

Letošní sezóna z pohledu přípravky začínala, co se počtu malých hráčů týče, celkem vlažně. Vzhledem k tomu, že mnoho dětí přestoupilo do vyšší věkové kategorie elévků, zbyla v přípravce jen hrstka kluků. V průběhu roku však naštěstí děti přibývaly a v dnešních dnech je při plném počtu cca 19 hráčů. Trénink se snažíme pro děti dělat zábavným, hlavně aby se hýbaly a dohromady se spolu jako tým spřátelily. Cílem tedy je, aby děti chodily na tréninky rády a těšily se na ně. Postupně pak přidáváme i dovednostní část, která je k jakékoliv týmové sportovní hře neodmyslitelná, ale znovu tak, aby byla pro děti zábavou. Mnoho zkušeností naši nejmladší také získají během celé sezóny na prvních florbalových turnajích, kde měří své síly s ostatními týmy přípravek ve Zlínském kraji.

Teď již máme sice sezónu za sebou, ale tým přípravky ještě čeká velká výzva v podobě turnaje PFC Spring v Praze v termínu 17. - 19. května. Bude to zkouška a věříme, že se k ní kluci postaví čelem. Tým má velký potenciál, ale je třeba stále na sobě pracovat a tento potenciál tak využít. Nezáleží však zase tak moc na výsledcích, ale spíše na zkušenostech a zážitcích, které si celý tým z Prahy odveze.

Závěrem bychom chtěli všem poděkovat. Dětem za nadšení a sportovní výkony a také rodičům za podporu svých dětí v tomto krásném sportu. Doufáme, že příští sezóna bude minimálně tak dobrá, jako ta letošní a snad také přivítáme, co nejvíce nových mladých florbalistů.

Sportu zdar a florbalu zvláště!

Za přípravku: Jiří (David) Krejčí - Boston Bruins, Adam Šťourač a Lukáš Králík

Soupiska přípravky: 

Kryštof Krejčí, Pavel Králík, Jindřich Bubeník, Samuel Matůšů, Ondřej Číhal, Tobias Kubiš, Jan Strýček, Jan Stýblo, Ondřej Číhal, Tibor Mikšík, Matěj Zůbek, Jakub Zůbek, Viktor Čech, Maxim Eichler, Ondřej Gofroň, Sebastian Kostka, Eduard Majda, Kryštof Norek, Viktor Šimek.

Fotogalerie zde.


ELÉVCI

Elévci zahájili sezónu účastí na turnaji Moravia cup v Olomouci, kde se podařilo, stejně jako předchozí sezonu, probojovat až do finále. I přes finálovou prohru to byl skvělý začátek sezóny.

První turnaj Zlínské ligy ukázal, že kluci jsou velmi dobře připraveni, když všechny své soupeře dokázali jednoznačně přehrát. Viděli jsme, že takové zápasy nic nedají našim hráčům, ale ani soupeřům, a tak jsme využili možnosti přehlásit tým do vyšší kategorie (mladších žáků) a v kategorii elévů nechat pouze tým black.

Část týmu hrající ve vyšší kategorii ukázala velkou odvahu a bojovnost, protože se často musela postavit klukům i víc jak o hlavu vyšší, ale nezalekli se, makali a dokázali spoustu zápasů vyhrát, anebo alespoň soupeře potrápit. Rozhodně nebyli v této kategorii jen do počtu.

Tým black, který bojoval ve své kategorii nám zase ukazoval, že s nimi musíme počítat, protože za celou sezónu prohrál jeden jediný zápas. Kluci zúročili zkušenost, kterou získali na turnajích v Praze a na domácím PSG Panthers Cupu 2024 v Otrokovicích. Nutno dodat, že část hráčů z týmu black doplnila sestavu u týmu white na turnajích mladších žáků.

V letošní sezóně kluci kromě florbalu, také více procvičovali koordinaci, rychlost, reakci a také sílu, kde nám s tréninkem pomáhal kondiční trenér Lukáš Kovařík. Na všech je vidět, že se chtějí zlepšovat a co nejlépe se připravit na vrchol sezóny, který se už blíží. Jsme také moc rádi, že se k nám přidali i nováčci, kteří výborně zapadli a doplnili tým.

Lednové velké turnaje zvládly oba týmy na jedničku, když na lednovém PFC Praha bral tým white stříbro, a to jen díky skóre a na domácím PSG Panthers Cupu tentokrát nenechali nic náhodě a brali zlato. Tým black bojoval a získával cenné zkušenosti a nebyl daleko od zisku medaile. Na domácím PSG Panthers Cupu bral čtvrté místo.

Nyní nás čeká v květnu další obhajoba na turnaji PFC SPRING Praha (17.–19. 5. 2024). Následně jedeme po delší době do Ostravy na mezinárodní turnaj Ostrava Cup (7.– 9. 6. 2024) a jako již tradičně na konci června Brno Open Game (20.– 23. 6. 2024).

Tak jako každý rok, velký dík patří rodičům a všem členům naší pantherské rodiny, kteří kluky podporují, vozí je na tréninky a turnaje a také nám pomáhají s organizací a přípravou domácích turnajů.

Tuto sezónu nás reprezentují:

Tým White: Kuba Medek, David Zpěvák, Michal Kostka, Alex Grivalský Miklík, Igor Norek, Robin Matulík, Adam Kulhánek, Honza Svoboda, Dominik Hána, Tom Zavadil, Simon Zavadil, Tom Vajdík a Tom Stuchlík.

Tým Black: Lukáš Dřímal, Dominik Švec, Lukáš Vaculík, Ondřej Drábek, Ondřej Nešpor, Karel Šíma, Miroslav Šíma, Tom Vajdík, Matěj Tkadlec, Matěj Čaňo, Augustýn Smékal, Jan Velísek.

Tým trenérů: Martin Kostka, Jana Grivalská Miklíková, Igor Norek, Dan Medek

Fotogalerie zde.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři