Začíná play-off, čtvrtfinále rozehrajeme s Hradcem Králové o víkendu doma

Základní část první ligy je historií. Začíná nová soutěž a v sázce je návrat do superligy. První překážkou je Hradec Králové. Ve čtvrtfinálové sérii hrané na tři vítězství budeme mít výhodu startu v domácím prostředí. První duel je na programu v hale na Štěrkovišti v sobotu od šesti večer, v neděli padne úvodní buly už ve čtyři odpoledne.

Áčku Goldea Panthers Otrokovice závěr dlouhodobé části nevyšel. Dvě porážky se Znojmem a Hattrickem Brno odsoudily tým na čtvrté místo. Střelecký prach zvlhl Ladislavu Gálovi, po sérii sedmi zápasů, ve kterých dal minimálně dva góly, vyšel dvakrát bodově naprázdno. V závěrečném kole se naopak po dlouhé době trefil centr druhé řady Josef Štourač.

Hradec Králové nabral ve druhé půlce sezony parádní formu. Od začátku prosince vyhrál devět z jedenácti zápasů. Úspěšnou sérii zahájil právě u nás, kde jsme mu podlehli po samostatných nájezdech 4:5 a oplatil nám tak naše zářijové vítězství 6:3 z východu Čech.

Pohled na statistiky ukazuje, že Hradec dal o 34 gólů více, zatímco my jsme jich inkasovali o 64 méně. Východočeši se přitom chlubí druhou nejvyšší úspěšností střelby (23,68%), paradoxně ale mají absolutně nejhorší přesilovky (18,18%), přičemž naše úspěšnost v početních výhodách je dvojnásobná. Naší slabinou jsou druhá nejhorší oslabení (58,54% ubráněných), Hradec je v nich nepatrně lepší (65,63%).

Lídrem hradecké produktivity je Milan Koubek, který se podílel na 43 bodech (20+23), v obou vzájemných zápasech jsme ho ale vynulovali.

Pokud jde o program série, tak třetí a případně čtvrtý zápas se odehrají příští víkend v Hradci Králové, případný pátý rozhodující bychom hostili v úterý 12. března doma. 

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři