Hradec jsme smetli deseti góly, ve čtvrtfinálové sérii vedeme 2:0

Po sobotním dramatu A-tým Goldea Panthers Otrokovice v neděli žádné komplikace nepřipustil, Hradec Králové převálcoval 10:2 a na východě Čech může čtvrtfinálovou sérii ukončit už v sobotu.

1. Liga, 2. kolo, ne 3.3.2024, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
FBC Hradec Králové
10:2
4:0, 2:1, 4:1

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - FbC Respect Hradec Králové 10:2

branky: 1. Ladislav Gál, 4. Ladislav Gál, 6. Jan Hrtús, 6. Ladislav Gál, 24. Ladislav Gál, 24. Josef Štourač, 45. Martin Ležatka, 51. František Vykopal, 59. František Vykopal, 60. Vlastimil Červenka - 28. Štěpán Heger, 53. Lukáš Gregor; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:3 + Adam Hušek OS; využití: 0:0; diváků: 286; zásahy brankářů: Adam Kohút 12 - Ondřej Bárta 0, David Šimeček 12; po třetinách: 4:0, 2:1, 4:1

Sestřih zápasu:

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kopecký, Kelemen, Kubíček - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Ležatka D., Ležatka M., Procházka, Štourač A., Šeďa, Hrtús, Kokeš, Brázdil
FBC Hradec Králové: Bárta, Šimeček - Koubek, Heger, Sucharda, Nerad, Nosek, Dlesk, Velc, Gregor, Hušek, Wolf, Krejčí, Švitorka, Hanzlík, Kuštan, Fous, Nepraš, Prášek

Zatímco v sobotu se na první gól čekalo až do 26. minuty, v neděli otevřel skóre už po 29 vteřinách Gál střelou do šibenice. V čase 5:19 zkompletoval kapitán Panterů hattrick, za stavu 4:0 hosté vystřídali brankáře, kterého předtím ještě překonal Hrtús. Hradci jsme za celou třetinu nepovolili jedinou střelu na bránu, hosté navíc neproměnili ani trestné střílení.

Také nástup do prostřední části se nám povedl náramně, dvěma góly v rozmezí devíti vteřin navýšili náskok Gál se Štouračem. Hosté sice ve 27. minutě snížili, jednoznačný průběh utkání ale psychicky nezvládali a za provokaci diváků při oslavě branky dostal Adam Hušek dvě minuty za nesportovní chování a osobní trest navrch.

Gólostroj pokračoval i ve třetí třetině, do střelecké listiny se zapsali Martin Ležatka, dvakrát Vykopal a desítku završil Červenka, přičemž poslední dva góly padly do prázdné brány při hradeckém nácviku power play.

Série pokračuje v sobotu v Hradci Králové a případně v neděli, oba zápasy mají úvodní buly v pět hodin odpoledne.