Panteři získali ve čtvrtfinále s Hradcem první bod, drama režíroval Kubíček

A-tým Goldea Panthers Otrokovice vstoupil vítězně do prvoligového play-off. V úvodní čtvrtfinálové partii udolal Hradec Králové 4:3, druhý zápas je na programu v hale na Štěrkovišti v neděli od čtyř hodin odpoledne.

1. Liga, 1. kolo, so 2.3.2024, SH Štěrkoviště Otrokovice
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
FBC Hradec Králové
4:3
0:0, 3:0, 1:3

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - FbC Respect Hradec Králové 4:3

branky: 26. Ladislav Gál, 28. Jiří Kokeš, 32. Vlastimil Červenka, 60. Lukáš Kubíček - 56. Vít Heger, 58. Vít Heger, 60. Adam Hušek; rozhodčí: David Hejzlar - Martin Kněžík; vyloučení: 5 + Tomáš Sovják OS:1; využití: 0:0; diváků: 218; zásahy brankářů: Adam Kohút 12 - David Šimeček 10; po třetinách: 0:0, 3:0, 1:3

Sestřih zápasu:

Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kopecký, Kelemen, Kubíček - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Ležatka D., Ležatka M., Procházka, Štourač A., Šeďa, Hrtús, Kokeš, Brázdil
FBC Hradec Králové: Bárta, Šimeček - Koubek, Heger, Sucharda, Nerad, Nosek, Dlesk, Velc, Gregor, Hušek, Wolf, Krejčí, Švitorka, Hanzlík, Kuštan, Fous, Nepraš, Prášek

Taktická bitva v první třetině skončila bez branek, nerozhodný stav zrušil až ve 26. minutě kapitán Gál, který vybojoval před brankovištěm míček a procedil ho za záda Šimečka. Pak přišly dva velké okamžiky obránce Kubíčka, který připravil Kokešovi s Červenkou balonek před prázdnou bránu, podruhé dokonce při oslabení. V sobotu večer jsme ubránili všech pět.

Třígólové vedení jsme drželi až do času 55:00, Hradec pak dvakrát využil power play a 50 vteřin před koncem se začínalo znovu. Za 29 vteřin už ale fanoušci opět jásali, prodloužení odmítl nejlepší hráč sobotního utkání Kubíček, který doručil Gálovu nahrávku do částečně odkryté brány.