Panteři nezvládli domácí přestřelku s Českou Lípou

Totální kolaps v obraně připravil áčko Panterů o druhé vítězství v superligové sezoně.

Livesport Superliga , 8. kolo, ne 10.10.2021, SH Štěrkoviště
Česká Lípa
9:11
3:1, 6:7, 0:3

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE - FBC 4CLEAN Česká Lípa 9:11

branky: 7. František Vykopal, 11. Pavel Jurčík, 16. Ronald Gašparík, 21. Lukáš Petřík, 21. Peter Nehila, 23. Lukáš Kvapil, 27. František Vykopal, 31. Tomáš Sovják, 32. Jakub Grich - 8. Milan Tichý, 22. Milan Tichý, 23. Tomáš Novák, 30. Daniel Štěrba, 30. Daniel Štěrba, 33. Jaromír Ekl, 34. Milan Tichý, 34. Lukáš Mlejnek, 43. Jakub Jirsa, 53. Jaromír Ekl, 58. Štěpán Slaný; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 232; zásahy brankářů: Miroslav Steiger 14 - Lukáš Chyna 1, Ivan Ponomarev 17; po třetinách: 3:1, 6:7, 0:3;

PANTHERS OTROKOVICE B: Steiger (Kohút) - Halama, Kvapil, Ležatka.D, Sovják, Maťcha, Kelemen, Hrabal - Petřík, Jurčík, Červenka, Gašparík, Vykopal, Nehila, Ležatka.M, Máček, Grich, Malý, Krčma
Česká Lípa: Chyna (31.Ponomarev) - Slaný, Novák, Mlejnek, Štěrba - Ekl, Tichý, Dzierža, Kouba, Kopič, Jirsa, Staněk, Vlček

Přestože nad Českou Lípou vedlo 9:5 a hosté nastoupili jen s dvanácti hráči v poli a navíc bez svého nejproduktivnějšího hráče Krajcigra, podlehlo jim 9:11 a černou sérii bez domácí výhry protáhlo na 22 zápasů.

Panteři začali proti oslabenému soupeři výtečně a úvodní třetinu vyhráli 3:1 po trefách Vykopala, Jurčíka a Gašparíka. Také prostřední část zahájili výborně a ve 27. minutě navýšili náskok na 7:3. Od tohoto stavu ale tým polevil v koncentraci a začal vršit chyby v rozehrávce, které hosté nekompromisně trestali.

Dva slepené góly České Lípy oplatili Panteři stejnou mincí, jenže zdánlivě pohodlné vedení 9:5 jim dlouho nevydrželo. Ještě do pauzy hosté snížili na rozdíl gólu a závěrečné perioda slibovala drama, které domácí mužstvo hrubě nezvládlo. Lípa výsledek otočila a když v 54. minutě Gašparík zahodil trestné střílení, kterým mohl srovnat na 10:10, tým se zlomil. Hosté naopak svoje druhé trestné střílení využili a zaokrouhlili počet branek v zápase na 20.

Panteři spadli na třetí místo od konce tabulky, reparát se pokusí složit v pondělí 18. října, kdy se v televizním zápase představí v hale posledního Hattricku Brno.