Štouračův hattrick na Hattrick nestačil, po základní části jsme skončili čtvrtí

Po patnáctizápasovém půstu se trefil. A hned třikrát. Jenže ani hattrick Josefa Štourače neodvrátil porážku v hala brněnského Hattricku. Jiného střelce A-tým Goldea Panthers Otrokovice v závěrečném kole základní části první ligy nenašel a prohrál 3:4 v prodloužení. Druhá porážka po sobě znamená, že do čtvrtfinále půjdeme ze 4. místa, soupeře teprve poznáme.

1. Liga, 26. kolo, so 17.2.2024, STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)
Hattrick
PANTEŘI
4:3
2:2, 1:0, 0:1

FBŠ Hummel Hattrick Brno - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 4:3p

branky: 4. Michal Malec, 11. Michal Malec, 23. Jaroslav David, 62. Tomáš Brom - 2. Josef Štourač, 7. Josef Štourač, 47. Josef Štourač; rozhodčí: Jan Brak - Tadeáš Provazník; vyloučení: 4:2; využití: 1:0; diváků: 135; zásahy brankářů: Miroslav Steiger 24 - Adam Kohút 17; po třetinách: 2:2, 1:0, 0:1, 1:0

Sestřih zápasu:

Hattrick: Steiger, Létal - Jiříček, Brom, Malec, Gryc, Sládeček, Bednář, Hronek, Vlach, Dvořák, Halama, Procházka, Slezák, David, Zeisel, Kůra J., Kůra M., Máček, Nagy
PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Kopecký, Javořík, Kubíček - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Ležatka D., Ležatka M., Procházka, Štourač A., Šeďa, Horák, Hrtús, Kelemen

První třetinu gólově ovládli Štourač s Malcem. Už po 95 vteřinách jsme vedli, za 93 sekund ale junior v domácí sestavě srovnal z trestného střílení. Na začátku sedmé minuty se znovu prosadil náš druhý útok, Malec odpověděl v 11. minutě. V té době jsme hráli bez Štourače, který dostal loktem do obličeje, od druhé části se ale do zápasu vrátil.

V nástupu do prostředního dějství Hattrick výsledek otočil a až do 47. minuty, kdy završil Štourač hattrick, jsme marně dobývali domácí obranu s exotrokovickým Steigerem v bráně. Díky dvěma přesilovkám jsme mohli znovu skóre obrátit, jenže moc šancí jsme si v nich nevytvořili, mezitím chytil Kohút druhé trestné střílení Malcovi. Trest přišel v prodloužení, domácí svoji početní výhodu čtyř proti třem využili.

Následující víkend je na programu předkolo play-off, o týden později odstartujeme dvěma domácími duely čtvrtfinále.

Pozápasové rozhovory můžete shlédnout ZDE.