Finiš přišel pozdě, Panteři doma podlehli Spartě o dva góly

Dlouhých 47 minut trvalo, než sparťanský brankář Hejna na Štěrkovišti kapituloval. Po dvou neplodných třetinách A-tým PSG Panthers Otrokovic v závěrečné periodě zabral, čtyřbrankové manko z úvodních dvou částí ale nestihl smazat a prohrál i ve druhém superligovém zápase nového roku, tentokrát 4:6.

Livesport Superliga, 19. kolo, so 14.1.2023, SH Štěrkoviště Otrokovice
PANTEŘI
Sparta
4:6
0:2, 0:2, 4:2

PSG PANTHERS OTROKOVICE - ACEMA Sparta Praha 4:6

branky: 48. Samuel Kelemen, 51. Peter Nehila, 52. Jakub Grich, 60. Peter Nehila - 13. Mikuláš Krbec, 17. Jiří Curney, 21. Matěj Pruner, 32. Kristián Kozák, 48. Jakub Mühlfait, 52. Jakub Kolstrunk; rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 177; zásahy brankářů: Adam Kohút -6 - Viktor Hejna -4; po třetinách: 0:2, 0:2, 4:2

Sestřih utkání:

PANTEŘI: Kohút, Pujin - Sovják, Halama, Šefčík, Horák, Kubíček - Grlický, Kelemen, Grich, Hrabal, Vykopal, Nehila, Zapletal, Jurčík, Minich
Sparta: Hejna, Norek - Bartoš, Marvánek, Křenek - Curney, Krbec, Juha, Sedláček, Pruner, Johnsson, Kolstrunk, Zouzal, Mühlfait, Kozák, Fišer, Andrášek, Kareš

Už s uzdraveným gólmanem Kohútem, který vynechal předchozí duel kvůli bolestem zad, jsme prohráli první i druhou třetinu shodně 0:2. To Hejna na druhé straně hřiště si mohl vzít volno, za prvních 40 minut čelil jen 4 střelám.

Studený Hejna držel čisté konto až do času 47:02, kdy po hezké slovenské kombinaci a nahrávce Gricha zavěsil do prázdné brány Kelemen. Sparta odpověděla za 36 vteřin, Nehila a Grich ale dvěma slepenými góly vykřesali naději na bodový zisk. Jenže Pražané opět bleskově zareagovali a tříminutová power play vedle jen korekci skóre po dorážce Nehily.

V tabulce superligy jsme zůstali dvanáctí, na předkolo play-off ztrácíme 6 bodů.